Skocz do zawartości
Forum

Problem z rodzicami i brakiem pracy u dziewczyny


Gość pati2391

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pati2391

witam mam takie pytanie moja dziewczyna mieszka z rodzicami , po ukonczeniu szkoły szuka ciagle pracy , jej rodzice pracuja i mlodszy brat tez ,od dluzszej chwili kazdy z jej rodziny sie na niej wyrzywa ze nie ma pracy i ze ma wszystko robic w domu ciagle sprzatac obiady szykowac i psa wyprowadzac a jak chce wyjsc z domu to musi sie pytac i ma ustalony czas o ktorej ma wrocic do domu inaczej ma awanture ze nic nie jest zrobione,wiadomo ja jako chlopak spieram ja w tym chce aby u mnie nawet zamieszkala by miala spokoj ale tez troche to latwe nie jest,i nie wiem co mam zrobic w takiej sprawie jak zaczne sie wtracac i wygarne wszystko do jej mamy to ja wyrzuci z domu wiec pomozcie ,nawet jak prace znajdzie to po pracy bedzie musiala to samo robic czyli sprzatac gotowac wyniesc smieci i wyjsc z psem i tak sie dzieje juz od 2-3lat chce jej jakos pomoc ale ona gada zeby sie nie wtracac bo ja wyrzuci matka z domu jakie macie rozwiazanie ?

Odnośnik do komentarza

pati2391, jeżeli Twojej dziewczynie nie odpowiadają warunki, na jakich mieszka ze swoimi rodzicami i Wy jako para myślicie o wspólnym zamieszkaniu, to myślę, że najlepiej byłoby wszystkie wysiłki skierować na szukanie pracy, wysyłanie dokumentów aplikacyjnych, chodzenie na rozmowy kwalifikacyjne. Znajdując pracę, Twoja dziewczyna na pewno zyskałaby więcej swobody i niezależności, nie wspominając o tym, że miałaby własne pieniądze, którymi mogłaby dysponować według własnego uznania. Nie wiem, co Ty robisz, czy pracujesz? Jeśli tak, to może mógłbyś komuś polecić swoją dziewczynę? Warto też wybrać się do urzędu pracy. Nawet jeśli nie będzie oferty dla niej, może zrobić sobie jakiś kurs, który podniesie jej "atrakcyjność" na rynku pracy. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość pati2391

wlasnie ze szuka caly czas pracy jest po ekonomiku i zabardzo znalezc nie moze chodzi na rozmowy wysyla cv i nic a jej mama ciagle napiera i daje jej czas na znalezienie pracy bo inaczej ja wyrzuci a po drugie jesli chodzi o wlasne zamieszkanie gdzies wynajac to nie stac nas na razie na wynajecie mieszkania

Odnośnik do komentarza

Po szkole ekonomicznej jest sporo możliwości pracy. W każdym większym mieście rozwija się handel, więc można szukać chociażby w tej dziedzinie. Być może jest tak, że Twoja dziewczyna szuka, ale nieskutecznie, dlatego moim zdaniem powinna skorzystać z porady doradcy zawodowego w UP. Samo wysyłanie CV i chodzenie na rozmowy niewiele da. Czy ona ma jakieś doświadczenie, udzielała się gdzieś jako wolontariuszka, odbyła jakieś praktyki, ma jakieś dodatkowe kursy? Rozumiem, że długie i nieskuteczne poszukiwanie pracy może frustrować, tym bardziej, kiedy otoczenie naciska. Może warto nawet wziąć jakąś pracę dorywczą, tymczasową, żeby gdzieś się "zaczepić", zdobyć troszkę doświadczenia, pokazać potencjalnym pracodawcom, że jest się aktywnym, a nie biernie oczekującym na posadę. Myślę, że dzięki pracy Twoja dziewczyna też by zyskała pod względem psychologicznym - uwierzyłaby, że coś potrafi, że umie coś zrobić, że jest przydatna. To naprawdę pozytywnie wpływa na samoocenę, dodaje wiary we własne siły. Wspieraj ją w poszukiwaniu pracy - jest wiele możliwości szukania pracy, np. targi pracy, biura karier, agencje pracy tymczasowej, portale pracy, ogłoszenia w prasie lokalnej i ogólnopolskiej, np. dodatek "Praca", sprawdzanie stron internetowych pracodawców, na których są zamieszczane oferty pracy na konkretne stanowiska, fora branżowe itp. Mam nadzieję, że wkrótce się jej uda! Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...