Skocz do zawartości
Forum

czy za mało jem ?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat, 183cm wzrostu i wazę 71kg. Biegam min 2 razy w tygodniu, zacząłem trening siłowy i często chodzę piechotą. Sporzywam ok. 2400 kcal dziennie. Chciałem przejsc na zdrową dietę co pozwoliłoby mi spalić trochę tłuszczu i polepszyć samopoczucię, ale cały czas spotykam się z informacją, że powinienem sporzywać ok. 3700 kcal dziennie przy mojej budowie i trybie życia.
Czy powinienem jesc więcej? Czy tyle ile jem moze powodowac u mnie pogorszenie samopoczucia ? Dodam, że jakis 2 lat moja waga i wzrost zmieniły sie prawie niezauwazalnie.

Odnośnik do komentarza

kalkulatory żywieniowe spotykane w internecie są dość niedokładne, dlatego często podają złe wyniki. jeśli twoja waga się nie zmieniła przez 2 lata, to znaczy, że kaloryczność twojej diety (2400 kcal) jest prawidłowa. z informacji które podałeś wynika, że masz prawidłową masę ciała. jeśli jednak chcesz pozbyć się nadmiernej tkanki tłuszczowej i poprawić sobie samopoczucie zalecam ćwiczenia aerobowe (bieganie, jazda na rowerze lub basen), co najmniej 5 razy w tygodniu - co ważne, powinny trwać co najmniej 30-45 minut, a najlepiej powyżej godziny. zmiana diety tez może pomóc - unikaj wszystkiego co może mieć większe ilości cukru (słodycze, słodzone napoje i soki) lub tłuszczu (fast-foody, smażone potrawy), a zwiększ spożycie warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych, oraz ryb i chudych produktów mlecznych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...