Skocz do zawartości
Forum

Słyszenie dziwnych głosów i ciągły strach


Gość Izuniaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam prawie 20 lat i od pewnego czasu zmagam się z pewnym nienormalnym problemem. Tak wgl to jestem studentką, studiuje medycyne i wgl. Mieszkam z chłopakiem bo razem wynajmuje mieszkanie na razie tymczasowe. Mojego chłopaka często nie ma w domu i zostaje sama. Najgorzej jest w nocy. Słyszę dziwne głosy wokół sb tak jakby ktoś był u mnie w domu. Wgl jestem wrażliwa strasznie na jaki kolwiek odgłos na jaki kolwiek szept...Boję się i nie mogę spać przez co jestem niewyspana nieprzytomna na zajęciach. Nie mogę tego znieść. Jak idę w nocy gdzieś sama to tak samo jest wszystko. Ciało drży mi tak bardzo że inni to widzą, jestem blada na twarzy...To jest chyba nienormalne czy jestem chora na coś? :( Pomocy bo nie wiem co się stało ze mną ! :( Z góry dziękuje za pomoc:*

Odnośnik do komentarza
Gość spinka34

Albo to efekt długotrwałego stresu i układ nerwowy tak reaguje. u mnie objawiało się podobnie, tyle że ja nie słyszałam głosów tylko byłam wrażliwa na każde puknięcie w nocy, od razu stawałam na równe nogi. Gdy puknęło coś w kaloryferze od razu miałam wrażenie, że ktoś uderza o niego...Przybliż , jakie głosy słyszysz-czy masz wrażenie , że ktoś szepcze gdy jesteś sama? Przepraszam, że zapytam ale czy nie miałaś wcześniej styczości z narkotykami? Bo znam osoby, które po długotrwałym paleniu marihuany miały takie skutki uboczne.

Odnośnik do komentarza

Drogą wirtualną nie da się postawić żadnej diagnozy. Nie straszyłabym od razu schizofrenią. Podejrzewam, że to wszystko dzieje się na tle lękowym. Być może rozwija się u Ciebie nerwica albo przynajmniej odczuwasz skutki długotrwałego stresu, dlatego jesteś przewrażliwiona i reagujesz na każdy odgłos, boisz się, nie możesz spać. Jeżeli zależy Ci na rzetelnym rozpoznaniu, konieczna jest wizyta u specjalisty. Być może nie jest Ci nic w sensie klinicznym, ale warto byłoby popracować nad radzeniem sobie ze stresem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, pierwsze, o czym pomyślałam to historia tego miejsca, osoby, które w nim mieszkały itp. Może wydać się dziwne to, co napiszę, ale takie sytuacje zdarzają się przy nawiedzeniach. Trochę się tym interesuję i spotkałam się kilkakrotnie z podobnymi przypadkami, kiedy to ludzie po przeprowadzce do innego domu/ mieszkania zaczynali słyszeć dziwne głosy lub dźwięki, odczuwali lęk lub wyczerpanie psychiczne. I nie miało to nic wspólnego z chorobami psychicznymi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...