Skocz do zawartości
Forum

Czy mam zaufać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Jestem z chłopakiem prawie rok.Na samym początku( w pierwszych tygodniach)związku kiedy nie byliśmy ze sobą jeszcze niczym związani przyłapałam go na romansie internetowym.Od tego momentu obiecywał lojalność szczerość ,poszedł także na terapie i dał mi hasła do facebooka. Niestety po jakimś czasie okazało się, że skłamał mnie wiele razy prosto w oczy -kłamstwa dotyczyły przeszłości o którą pytałam-jego wymówką brzmiała ,,że nie chciał mnie zrazić do siebie tym jaki był zboczony ''.Na ogól jest dla mnie bardzo dobry- aby spędza ze mną każdą wolną chwile pamięta o mnie w każdej chwili , dzwoni do mnie pisze, martwi się, płacze gdy coś zrobi źle mnie zrani( robi wszystko abym czuła się kochana i szczęśliwa)lecz jego przeszłość i ten początkowy start były dla mnie złym przeżyciem. Nie wiem czy powinnam zostawić jego przeszłość i wybaczyć mu kłastwa dotyczące jego przeszłości której się wstydził a także internetowy romans, który dla niego nic nie znaczył ? Co powinnam zrobić ? Czy przesadzam ? Mam mętlik w głowie -ponieważ straciłam do niego zaufanie -ale widać, że bardzo mu zależy .

Kamila 19 lat

Odnośnik do komentarza

Bez względu na to czy postanowisz zaufać czy nie, to musi przyjść samo, nie da się zaufać albo przestać ufać na zawołanie.
Natomiast jeśli Ci chodzi o to, czy naszym zdaniem jest on godny zaufania, to moim zdaniem za mało jeszcze wiadomo na jego temat. Ten internetowy romans był gdy nie byliście razem, więc nie był zdradą. Jeśli chodzi o jego przeszłość to powinnaś zostawić to za sobą, teraz ważne jest to jakimi jesteście dla siebie partnerami. Skłamał na jej temat, bo niepotrzebnie go drążyłaś, więc pewnie chciał Ci dać taką odpowiedź która Cię zadowoli ze strachu że odejdziesz. Oczywiście nie powinien kłamać, dużo lepiej było po prostu ten temat uciąć, ale nie wiem czy to by Cię usatysfakcjonowało. Jeszcze ma znaczenie to, na jaką terapię idzie, jaki ma problem.
Skoro dobrze Cię traktuje to moim zdaniem warto dać związkowi szansę, szkoda to przekreślać z powodu tego co było kiedyś.

Odnośnik do komentarza

sandisk1, nikt nie może Ci narzucać decyzji. Myślę jednak, że nie warto rozliczać partnera z przeszłości, z tego, z kim był i co robił, nie znając jeszcze Ciebie. Internetowy flirt na początku Waszej znajomości też trudno rozpatrywać w kategorii zdrady. W sumie jeszcze nie byliście razem. Jeżeli widzisz, że Twój chłopak stara się, zależy mu na Tobie, czujesz się przy nim bezpieczna, to myślę, że nie warto od razu skreślać tej relacji. Każdy z nas popełnia jakieś błędy, ale ważne, że wyciąga wnioski na przyszłość. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...