Skocz do zawartości
Forum

czy moja waga jest za duża?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość AsiaNieLekarz

Ja do Pani kosmetolog coś dopowiem- BMI odnosi się przede wszystkim do ludzi dorosłych. Podczas etapu dojrzewania ciało przechodzi przez różne stadia, bywają etapy "grubsze", i etapy kiedy jesteś szczupła jak łania- opowiadam z własnego przykładu.. po 21 roku życia waga przestaje skakać, i wtedy BMI jest bardziej miarodajne.

Odnośnik do komentarza

~AsiaNieLekarz
Ja do Pani kosmetolog coś dopowiem- BMI odnosi się przede wszystkim do ludzi dorosłych. Podczas etapu dojrzewania ciało przechodzi przez różne stadia, bywają etapy "grubsze", i etapy kiedy jesteś szczupła jak łania- opowiadam z własnego przykładu.. po 21 roku życia waga przestaje skakać, i wtedy BMI jest bardziej miarodajne.

Wskaźnik BMI stosuje się również w przypadku dzieci i młodzieży. Istotne jest to, aby wyniki porównywać ze średnimi w danej grupie wiekowej. Na szczęście w internecie są dostępne kalkulatory, które ułatwiają liczenie indywidualnego BMI. Mimo wszystko uważam, że wskaźnik ten nie jest dokładny, gdyż wszystko zależy od stylu życia. Jeżeli dana osoba jest aktywna fizycznie i uprawia dużo sportu to jej BMI może być podwyższone.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...