Skocz do zawartości
Forum

pajączki na twarzy


Gość morgana w

Rekomendowane odpowiedzi

Miałam kilka pajączków na twarzy, usunęłam je laserem u dermatologa, zabieg nieprzyjemny ale bardzo skuteczny. Dermatolog polecił mi harmonellę i krem z kasztanowca. Odkąd stosuje kapsułki zauważyłam że pajączki na udach są mniej widoczne, na twarzy nic nowego się nie pojawiło. Tak jak wyżej napisał ekspert profilaktyka jest bardzo ważna.

Odnośnik do komentarza

to sa popekane naczynka Skóra z rozszerzonymi naczynkami włosowatymi, tzw. cera naczynkowa, to problem, który nęka wiele kobiet, zarówno tych nastoletnich, jak i dojrzałych. Przyczynami tej przypadłości są predyspozycje genetyczne (najczęściej, bo aż w 80 proc.), wrażliwość skóry, zaburzenia hormonalne i krążeniowe, schorzenia przewodu pokarmowego oraz nadciśnienie tętnicze. Na kruche naczynka źle wpływa też opalanie, wielogodzinne stanie na wysokich obcasach i siedzący tryb życia.
Zmiany najczęściej pojawiają się w czasie mroźnej zimy lub latem. Pod wpływem wiatru, mrozu czy ostrego słońca naczynia włosowate się rozszerzają i zwiększa się ich przepuszczalność, a ścianki stają się bardziej kruche. To ułatwia oddziaływanie niekorzystnych czynników wywołujących stany zapalne. Takie zmiany w naczynkach, z czasem coraz większe, mogą się już nie cofnąć. W terminologii fachowej określa się to mianem teleangiektazji.
Pajączki pojawiające się na twarzy mogą być początkiem trądziku różowatego lub alergii. Te na nogach zapowiadają często niewydolność żył i powstawanie żylaków. Nie jest to więc tylko problem estetyczny. Niestety, mimo tych zagrożeń najczęściej go lekceważymy i nie poświęcamy mu należytej uwagi.

Odnośnik do komentarza

W momencie, gdy naczynko pęknie tworzy się wylew, tj. krwiak. W przypadku teleangiektazji mamy do czynienia z rozszerzonym naczyniem krwionośnym. Warto temu zapobiegać poprzez stosowanie kosmetyków uszczelniających naczynka. Można również zmniejszyć ryzyko powstania teleangiektazji poprzez unikanie gorących i ostrych potraw, sauny czy gorących kąpieli. Poza tym, pomocne mogą być suplementy diety. W przypadku, gdy dochodzi do trwałego rozszerzenia naczynia to skuteczna jest jedynie laseroterapia.

Odnośnik do komentarza

Ja polecam red off system. Kupiłam go w aptece, farmaceutka też go stosuje. Uczucie ciężkich nóg po całym dniu zdecydowanie maleje, stopy już mi tak nie puchną..pajączki na udach są zdecydowanie jaśniejsze i nie widzę, żeby powstawały kolejne :)

Odnośnik do komentarza

~garara
Jedyna skuteczna metoda to zamykanie naczynek laserem, słyszałam, że dobrze robią to w Elite w Warszawie, trochę orientowałam się bo mam do zamknięcia kilka naczyń.

Rzeczywiście zabieg jest skuteczny, bo często umożliwia redukcję rozszerzonych naczynek już po pierwszej sesji. Niemniej jednak, warto pamiętać o tym, że z czasem naczynka mogą się odnawiać i konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Odnośnik do komentarza

Halinka_j
Ja miałam dość spory problem z widocznymi naczynkami, teraz jest trochę lepiej odkąd robię sobie peelingi enzymatyczne. Oprócz tego pomógł mi Argan bronzer z bielendy - to jest olejek brązujący, działa jak naturalny samoopalacz, nie zostawia smug i zacieków, skóra wygląda po nim jakby była naturalnie opalona

Peeling enzymatyczny może nie zredukuje rozszerzonych naczyń krwionośnych, ale za to wpłynie na poprawę gładkości skóry. Poza tym, jest on doskonały dla cery naczynkowej, gdyż nie zawiera w składzie drobinek, które mogłyby podrażnić tę delikatną skórę i nasilić rumień.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...