Skocz do zawartości
Forum

Zjadanie części ciała


Gość Morcik95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Z pewnością co najmniej widzieliście gdzieś kiedyś w swoim otoczeniu osoby, które zjadały własne pryszcze, strupki czy łupież. Jak myślicie z czym ma to związek? Czy są to natręctwa..? schizofrenia..? Jakie są powody dlaczego ludzie tak robią ? Jak to leczyć?

Odnośnik do komentarza

Hah nie dziwi mnie taka reakcja wśród was.. Sama miałam podobną gdy dostrzegłam to u bliskiej mi osoby. Gdy jej zwróciłam uwagę i zapytałam czemu to robi stwierdziła, że tak po prostu mechanicznie. Nawet gdy zdaje sobie sprawę, że jest to niewłaściwe. Staram się patrzeć na to obiektywnie, więc, odrzucam niestety wasze komentarze, argumentując dlaczego. Nie jest dzieckiem. Na dodatek nie jest świnią. Gdybyście zobaczyli tak zadbaną dziewczynę jak ona na ulicy na pewno w życiu byście ją nie posądzili o takie rzeczy. Jest bardzo wychowana, a w szkole była zawsze lepsza ode mnie. Martwię się tylko o jej stan psychiczny. Wiem, że wielokrotnie miała problemy z depresją. Szukałam jakiejś wiedzy na ten temat w internecie, aby jej pomóc. Ludzie wciąż powtarzają, że to schizofrenia, że to się leczy.. Zastanawiam się tylko na jakiej podstawie brać to pod uwagę. Brakuje wyjaśnień i przyczyn.

Odnośnik do komentarza

Do tego typu można także zaliczac, obgryzanie paznokci lub skórek. Jest naprawde bardzo wiele ludzi którzy tak robią, więc co każdy by miał shizofrenię? Nie sądzę. Kiedys slyszalam ze obgryzanie paznokci jest na tle nerwowym. W sensie ze gdy ludzie sie denerwuja to zaczynaja obgryzac. A wiec moze tez byc tak samo z zjadaniem roznych innych rzeczy swoich.

Odnośnik do komentarza

" Ludzie wciąż powtarzają, że to schizofrenia, że to się leczy.. Zastanawiam się tylko na jakiej podstawie brać to pod uwagę. Brakuje wyjaśnień i przyczyn."

Nie słuchaj tego co mówią ludzie. Może Cię wkręcali? Jeśli nie jest świnią ani dzieckiem i tak robi to po prostu ma taką przypadłość i tyle. Możliwe, że robi tak z nerwicy ale mówienie o schizofrenii tylko dlatego, że ktoś ma taki objaw to już chyba jakaś choroba psychiczna u tego kto tak mówi. Albo sarkazm ;)

Odnośnik do komentarza

Zjadanie własnych części ciała nie musi od razu oznaczać choroby psychicznej. Możliwe, że skojarzenie wynika z kaprofagii, kiedy np. w skrajnych postaciach schizofrenii pacjenci zjadają swoje własne odchody. W większości przypadków obgryzanie paznokci czy skórek czy zjadanie strupków to nie przejaw schizofrenii, co raczej kwestia nieprzestrzegania higieny. Takie zachowanie jest najzwyczajniej w świecie niehigieniczne, niezdrowe. Najczęściej świadczy o reakcjach lękowych (nerwicowych) lub jest jakimś impulsem, nad którym pacjent nie panuje. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...