Skocz do zawartości
Forum

prawdopodobieństwo ciąży i badanie beta hcg


Gość nixi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny. 9,10 i 11 stycznia współżyłam z partnerem, podczas stosunku nie zabezpieczaliśmy się i potocznie mówiąc "skończył we mnie". Teoretycznie miałam wtedy dni niepłodne i powinnam spodziewać się miesiączki w okolicach 20 stycznia (mój cykl miewa różne huśtawki nastrojów i zazwyczaj nie jest regularny). Mówi się, że kobieta czuje kiedy zajdzie w ciąże i ja właśnie takie uczucie mam. Dlatego mam do Was pytanie, czy zapłodnienie było możliwe? I kiedy mogłabym najszybciej wykonać badanie beta HCG aby mieć pewność? Z jednej strony trochę się denerwuję, jak to zmieniłoby moje życie, a z drugiej bardzo chcielibyśmy mieć już dzidziusia.

Dzięki z góry za odpowiedzi :))

Odnośnik do komentarza

Cześć, za szybko, żeby mówić o ciąży. Nawet jeśli odczekasz tydzień po współżyciu i zrobisz test nie wiadomo czy pokaże Ci prawidłowy wynik, bo może być ciąża, ale niskie stężenie hormonów i test wyjdzie ujemny, ale może być sytuacja odwrotna - test wyjdzie dodatni, bo już tak się psychicznie nastawisz, że wywołasz u siebie ciążę urojoną. W tym przypadku musisz cierpliwie poczekać ze dwa tygodnie i pójść do ginekologa, bo nawet jak test wyjdzie pozytywny, to nie wiadomo czy w pęcherzyku płodowym (przez który organizm zacznie produkować hcg) będzie zarodek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...