Skocz do zawartości
Forum

Osmoza a nerwica


Gość Alleluja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio spotkalam sie z opinia psychologa ktory stwierdzil ze dziecko moze nabyc sie zaburzen psychicznych od rodzica na nie cierpiacego poprzez fizyczny kontakt i zjawisko osmozy( np przenikania komorkowego gdy spia przytuleni razem) . Czy ktos sie z tym spotkal?

Odnośnik do komentarza

Gdybym miala zrodlo tej info to bym nie prosila o porade. Taka odpowiedz dostalam od psychologa klinicznego z 20 letnim doswiadczeniem na pytanie dlaczego spanie dziecka w jednym lozku z rodzicem,ktory cierpi na depresje jest absolutnie nie do zaakceptowania. Odpowiedz( sesje w j ang wiec cytuje doslownie): osmosis and neurons mirroring.

Odnośnik do komentarza

Przecież to powszechnie znany fakt, że małe dziecko współodczuwa emocje rodziców i wtedy chłonie wzorce zachowań w mniejszym lub większym stopniu i odpowiadają za to neurony lustrzane. Ale depresja i tak jest często dziedziczona genetycznie a wzorce i tak są w domu więc nie rozumiem o co chodzi z tą osmozą podczas snu. Pewnie jakaś paranaukowa bzdura. Przecież potrzebny jest kontakt na żywo z rodzicem - wzrokowy (gesty, mimika), słuchowy (ton głosu, wypowiadane słowa).

Odnośnik do komentarza

Zgadza sie nigdzie w literaturze nie znalazlam podobnej bzdury a owa pani cieszy sie opinia jednego z najlepszych psychologow dzieciecych w kraju i za wizyte 60 min zyczy sobie 150 eur. Szlag mnie trafil bo wydalam na te sesje b duzo pieniedzy a pani guzik nam pomogla.

Odnośnik do komentarza

Ja kiedyś byłem u doktora medycyny, który badał wahadełkiem jakiś obraz przedstawiający anatomiczny przekrój ciała ludzkiego i na tej podstawie mówił, że coś tam mam niedoenergetyzowane i przez to choruję. Oczywiście normalnie zapisał leki ale jest też bioenergoterapeutą :) Może ta lekarka idzie podobną drogą a dobrą opinię ma dzięki temu, że działa nieszablonowo i ludzie myślą dzięki temu, że jest dobra.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...