Skocz do zawartości
Forum

Zespół nadwrażliwego jelita, mioklonie, rokoskolioza i anemia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam bardzo dziwną sytuację. Mianowicie odnoszę wrażenie, że choruję... na wszystko.
Kilka lat temu zdiagnozowano u mnie zespół jelita nadwrażliwego oraz niedoczynność tarczycy. Mam nawracające anemie, a ostatnio mam chore nerki, rotoskoliozę i silne mioklonie podczas snu. Gdzie mam właściwie się udać i co mi właściwie jest? Pomocy :c

Odnośnik do komentarza

Jakie masz wyniki badań? Możesz wkleić lub przepisać z normami laboratoryjnymi? Stosujesz jakąś dietę? Co dzieje się z nerkami? Jakie suplementy są wdrożone? IBS jak się objawia? Jak wyszła gastroskopia,kolonoskopia i wycinki?

Odnośnik do komentarza

Najnowsze badania mam z po bytów w szpitalu w sierpniu 2014 i listopada 2014.
IBS stwierdzone jeszcze w podstawówce (teraz jestem w liceum), więc nie mam wglądu do dokumentacji, ale skutki nieraz odczuwalne do dziś. Mam odmianę zaparciową, a do tego wzdęcia, zgaga, notoryczne bóle głowy (co ciekawe po wypadku nikomu w szpitalu nie przyszło do głowy, żeby zrobić TK pacjentce przyjmowanej z urazem głowy), obfite miesiączki. Zapomniałam dodać o niedoczynności tarczycy i Hashimoto. W prawie każdym badaniu wychodzi mi anemia, natomiast w każdym jednym ślad płynu za macicą i torbiele na jajnikach cienkościenne, raz była torbiel grubościenna poddana laparoskopii. W obu nerkach są złogi, nerki co jakiś czas na prawdę niefajnie bola, zażywam leki i niedługo będę robić dobową zbiórkę moczu i mam kolejną wizytę u nefrologa. Dodaję zdjęcia wyników badań. Od razu przepraszam za jakość :)

monthly_2015_01/zespol-nadwrazliwego-jelita-mioklonie-rokoskolioza-i-anemia_2349.jpg

monthly_2015_01/zespol-nadwrazliwego-jelita-mioklonie-rokoskolioza-i-anemia_2350.jpg

monthly_2015_01/zespol-nadwrazliwego-jelita-mioklonie-rokoskolioza-i-anemia_2351.jpg

monthly_2015_01/zespol-nadwrazliwego-jelita-mioklonie-rokoskolioza-i-anemia_2352.jpg

Odnośnik do komentarza

IBS,Hashi,nerki,anemia...
Czyli autoagresja pełną parą. Robiłaś IgA całkowite? Jakieś alergie? Przeciwciała przeciw glutenowi? Jak się odżywiasz? Nic nie suplementujesz?
Bóle głowy przy zaparciach bardzo często się zdarzają. Cera też pewnie trądzikowa? Toksyny przy zaparciach nie są wydalane z organizmu.
Co mogę poradzić w pierwszej kolejności zrobić badanie IgA całkowite. Wprowadź Wit. D 1000 jednostek,wit. B-complex,cynk,selen,wit.C. To zestaw przeciwzapalny i immunostymulujący.
Hashi lubi chodzić w parze z Celiakią lub też i nietolerancją glutenu. W tym kierunku warto by było zrobić badania. Ogólnie powinnaś być na diecie bezglutenowej. Wszystkie objawy jakie występują u Ciebie mają podłoże autoagresji. Napisz mi z jakiego miasta jesteś a spróbuje znaleźć Ci lekarza który ogarnie całość i poprowadzi Cię. Samo leczenie objawowe poszczególnych dysfunkcji nic nie da.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...