Skocz do zawartości
Forum

Ból i opuchlizn policzka a świnka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W sobotę wieczorem moja córcia uskarżała się na ból "policzka"-myślałam że to może od zęba albo ucho. Podałąm kropelki do ucha i jakoś noc przetrwaliśmy. Rano zauważyłam że napuchła na twarzyz jednej strony. Udaliśmy się na dyżur ale jako że trudno było stwierdzić od czego to ( gardło czyste, na ucho się nie skarżyła i niepotrzebnie nie chciałpodawać antybiotyku) zlecił badanie krwi. Na podstawie wyników lekarz uznał że to może być świnka-pod tym kierunkiem leczymy się. Dziś byliśmy u swojej pediatry po obejrzeniu badań i opuchlizny stwierdziła że to wcale nie musi być świnka a jakiś inny wirus. Proszę o przybliżenie mi o czym mogą świadczyć takie wyniki ( do przyszłego tygodnia mamy to wygrzewać i zobaczymy co pokażą kolejne badania)

WBC 13,8 norma 4.5-13.0
NEUT 10.37 norma 2.00-7.5
MONO 1.09 norma 0.20-1.00
LYMPH 15.9 norma 40-60
NEUT 75.1 norma 30.00- 70.00

Amylaza w surowicy 113 norma 28-100
CRP 15.6 norma 0.0- 6.0

Reszta wyników w granicach normy

Odnośnik do komentarza

Wg mnie wskazują na stan zapalny,
jeśli świnka, to rozwija się po obu stronach i obrzęk jest bardziej za uszami i szyi, a nie twarzy,a boli tylko przy przełykaniu,
raczej się nie leczy ,samo minie, /dlatego nie bardzo rozumiem leczenia w kierunku świnki/,

mnie to wygląda jakby to było od zęba,warto by iść do dentysty ,zrobić w razie potrzeby rtg.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...