Skocz do zawartości
Forum

Czy dla mężczyzn zawsze ważny jest wygląd?


Gość martyna r

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pytam dlatego, że czuję się brzydka, tylko bardziej dla tego, że zraża mnie kiedy np. poznając jakiegoś powiedzmy potencjalnego przyszłego partnera (nikoniecznie na portalu randkowym) pyta się w miarę szybko o wygląd, bądź, kiedy chce to kulturalniej rozegrać proponuje rozmowę na skypie. Może przesadzam, ale mnie się to nie podoba, tych 1 skreślam od razu, z takim 2- mam się właśnie niedługo spotkać. Chociaż ogólnie odpowiada mi jego charakter, to właśnie jego chęć, żeby szybko mnie zobaczyć dosyć mnie zraża. Wiem, że mu się spodobałam. Ja go już nie pamiętam- tzn, pamiętam, że mi się też wizulanie spodobał, ale w tłumie ludzi bym go nie poznała. Wygląd nie jest dla mnie taki ważny. Ja nawet wolę człowieka poznawać po takich "szczegółach", które zdradzają jego charakter, podejście do życia, etc. Mogę nie wiedzieć jakie ma wykształcenie, czy jest za gruby itp. I tak mądrość życiowa jest najważniejsza. Podsumowując- czy to jest normalne, że facet chce tak szybko sobie obejrzeć dziewczynę, czy to raczej źle o nim świadczy i lepiej uważać na niego?

Odnośnik do komentarza

W sumie to mogłabym zaryzykowac ze faceci w wiekszosci tak mają,ze przede wszystkim wygląd... Oczywiscie nie każdy na to zwraca pierwszorzedową uwagę. Facet to wzrokowiec moze też dlatego. Moze nie od razu trzeba uważać,ze taki co zwraca uwage na poczatku na wyglad jest jakis grozny czy cos ale jeśli ktoś taki Ci nie odpowiada to szukaj tych innych ceniących z początku inne wartości.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość zielony kapturek777

Chyba w większości przypadków tak jest, że oprócz charakteru ktoś musi nam się spodobać choć trochę fizycznie, cos musi zaiskrzyć.
Zwłaszcza mężczyźni są wzrokowcami.
Wydaje mi się, że spodobałaś się chłopakowi na podstawie rozmowy, a chce Cię zobaczyć, żeby wiedzieć czy dalej się w to angażować czy nie. Bo jeśli fizycznie nie "zaskoczy", to będzie wiedział, że jednak zostaniesz koleżanką, lub nie tylko, jesli mu się spodobasz. Po prostu. Uważam, że całokształt jest ważny, nie tylko sam wygląd, czy sam charakter. Powinno to iść w parze, w naszym subiektywnym odczuciu co do konkretnej osoby.

Odnośnik do komentarza

I dla mężczyzn i dla kobiet ważny jest wygląd, jednak przy wiązaniu się z kimś chyba dla każdego ważniejsze stają się inne rzeczy-to czy dana osoba jest dobrym człowiekiem, i to, czy łączy nas z nią autentyczne uczucie. Ta druga sprawa jakoś się z wyglądem wiąże, ale nie jest z nim tożsama. To, do jakiego stopnia jest z nim powiązana, to sprawa indywidualna, nie zależy od płci.

Odnośnik do komentarza

czy to jest normalne, że facet chce tak szybko sobie obejrzeć dziewczynę, czy to raczej źle o nim świadczy i lepiej uważać na niego?

Myślę, że mężczyźni to wzrokowcy i fakt, iż znajomy z Internetu chce zobaczyć Cię na żywo, by zobaczyć, jak wyglądasz, wcale nie musi o nim źle świadczyć. Owszem, zgadzam się, że sam wygląd zewnętrzny to zbyt mało i zbyt powierzchowne podejście, żeby z kimś się wiązać, ale niewątpliwie wygląd zewnętrzny to pierwszy filtr, przez jaki jesteśmy oceniani przez innych, niezależnie, czy oceniającymi są kobiety czy mężczyźni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...