Skocz do zawartości
Forum

Pogarszajacy się stan paznokcia u 4-miesięcznego synka


erdrew

Rekomendowane odpowiedzi

Mój synek ma 4 miesiące. Od kilku tygodni zaczął sie mu pogarszać stan paznokcia. Najpierw było zaczerwienienie na brzegu paznokcia, małe opuchnięcie i jakby pęcherzyk błyszczący. Od tygodnia pod paznokciem pojawiło sie żółte, a pod drugim paznokciem niebieskie. Od urodzenia nie miał obcinanych paznokci. moze to grzybica? a moze zastrzał lub paznokiec wrasta ? jak to leczyć ?

monthly_2014_10/pogarszajacy-sie-stan-paznokcia-u-4-miesiecznego-synka_1938.jpg

monthly_2014_10/pogarszajacy-sie-stan-paznokcia-u-4-miesiecznego-synka_1939.jpg

Odnośnik do komentarza

Na zdjęciu to tak dokładnie nie widać,
pierwsze objawy grzybicy paznokci można poznać po tym,że blaszka paznokcia nie trzyma się podłoża zaczynając od czoła,kolor jest bezbarwny,

a czy synek nie uderza o coś leżąc na brzuszku i to co widać to jest pod paznokciem,
bo jak się uderzymy to zmiany są od czerwonego po niebieski, fioletowy,żółty czy czarny.

Jakby wrastał paznokieć to byś chyba widziała, a zastrzał to by bolało ,niby skąd by miał się wziąć,

my tu tak możemy tylko gdybać,jak nie znajdziesz przyczyny,to na początek wybierz się po poradę do pediatry.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Asia 666

Witam, ja mam synka 5-cio miesięcznego i dopiero właśnie mu pierwszy raz od narodzin obcięłam paznokcie u nóg, nóżki ma po mnie, krzywe paluchy i wolno rosnące paznokcie, mały o dziwnym kształcie... też nie było wcześniej potrzeby mu ich obciąć, bo nie było co obcinać, dopiero teraz urosły, a i tak nie było szału! Więc nie ma co się przejmować, że tak późno, każde dziecko jest inne...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...