Skocz do zawartości
Forum

Mała wartość crl w 8 tygodniu ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli cykle masz dłuższe niż 28 dni i dodatkowo pomieszałaś sobie biorąc parę dni tabletki więc opieranie się na ostatniej miesiączce jest bez sensu.
Wielkość Twojego maleństwa wskazuje, że jesteś w 7 tyg ciąży i tego się trzymaj i błagam nie próbuj wnikać w to bo wsiąkniesz :D

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli od ostatniego okresu do dzisiaj np.jest 8 tyg.,a największe prawdopodobieństwo zajścia przypada ok.14 dni po okresie,czyli 6 tyg temu,/dlatego te dwa tygodnie się odejmuje/,czyli płód ma 6tyg,
można zajść tydzień później,wtedy płód będzie miał 5 tyg.

Nie napisałaś czy lekarka mówiła coś o nieprawidłowościach,bo skoro nic nie mówiła ,to znaczy ,ze nie masz się czym martwić.
http://www.noworodek.pl/index.php?ms=3&art=39

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Przyjmuje się, że ciąża trwa 9 miesięcy kalendarzowych (inaczej 10 miesięcy księżycowych każdy po 28 dni), czyli 280 dni. Za jej początek bierze się pierwszy dzień ostatniej miesiączki - jest to tzw. reguła Naegelego.
Obliczony za pomocą tej reguły czas trwania ciąży to wiek ciążowy - i nim będzie się posługiwał lekarz, prowadząc Twoją kartę ciąży. Wiek zapłodnieniowy - czyli liczony od momentu, gdy rzeczywiście doszło do poczęcia - jest co najmniej dwa tygodnie krótszy. Gdy więc lekarz mówi o 10 tygodniu ciąży, to znaczy, że do zapłodnienia doszło 8 tygodni temu. W rzeczywistości ciąża trwa więc nie 280 dni, lecz 266 od momentu poczęcia. Należy pamiętać, że termin porodu wyznaczony dzięki regule Naegelego jest jedynie orientacyjny. Poród może bowiem odbyć się dwa tygodnie wcześniej lub dwa tygodnie później od wyznaczonego w ten sposób terminu.

Odnośnik do komentarza

Wiesz co u mnie było wszystko dobrze , zawsze w gabinecie robiłam lekarzowi "pranie mózgu " tzn musiałam wszystko wiedzieć , i bez żadnego problemu wszystko mi mówił . Początek ciąży był chwiejny bo nie wszystkie badania wychodziły mi dobre , lekarz mi zalecił jeść dużo owoców i warzyw . Nie brałam żadnych witamin tj:kwas foliowy , jezdziłam na rowerze i prowadziłam spokojny ale normalny tryb życia .
Nie panikuj u Ciebie i u maluszka też będzie wszystko świetnie tylko dbaj już nie o siebie a o was :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...