Skocz do zawartości
Forum

Nadciśnienie u nastolatka


Gość lolek01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kilka dni temu byłem na bilansie u szkolnej pielęgniarki i wyszło mi dość wysokie ciśnienie. Miałem coś około 135, a moi koledzy 100 więc różnica jest. Pozatym od pewnego czasu na wf mam wrażenie jakby serce biło mi szybciej, jak miałoby zaraz wyskoczyć. Po całym wysiłku fizycznym ciężko się oddycha. A wracając do ciśnienia to mierząc w domu miałem podobne. Co z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza

Faktycznie lepiej poprosić o skierowanie do endokrynologa.
Jak masz trudności podczas wysiłku, to powinieneś zrobić EKG, badanie Holtera, może też spirometrię (ocena pojemności płuc). A robiłeś takie badania jak morfologia krwi, OB? Też warto zrobić.
Koniecznie musisz sprawdzić, w czym tkwi problem

Odnośnik do komentarza

Na Twoim miejscu najpierw upewniła bym się, czy faktycznie problem istnieje. Czy ciśnienie mierzone było w spokojnych warunkach? Czy w czasie badania byleś mocno zdenerwowany lub brałeś udział w jakiś aktywnościach fizycznych przed badaniem? A może piłeś w ten dzień dużo coli, lub innych napojów zawierających w swym składzie kofeinę? Jeżeli tak to badanie należy powtórzyć. Jeżeli okaże się, że Twoje ciśnienie faktycznie jest wysokie należy pójść do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić go o skierowanie na wszelkie badania laboratoryjne, które pomogą wyjaśnić problem m.in. profil nerkowy i tarczycowy. Jeżeli zależy Ci na czasie można tez zrobić te badania prywatnie za niezbyt duża kwotę. W kwestii diety staraj się unikać coli, napoi energetycznych, picia mocnej herbaty oraz dużego spożycia soli i słonych produktów jak np. chipsy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...