Skocz do zawartości
Forum

Wrastające paznokcie u nóg


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdalena Widlińska

Witam,

Jestem podologiem. To osoba zajmująca się leczeniem problemów stóp. Każdego dnia spotykam się w mojej pracy z problemami wrastających paznokci. Wraz z moim zespołem potrafimy wyleczyć wrastające paznokcie bez interwencji chirurgicznej!!!! Wielu pacjentów kieruje się ze swoimi dolegliwościami do chirurga. Chirurg najczęściej usuwa część albo całą płytkę paznokciową. Jednak zabieg chirurgiczny tego problemu nie rozwiązuje. Płytka paznokciowa powoli będzie odrastała lecz kierunku wzrostu nowego paznokcia nie zmieni. Tak dzieje się u co najmniej 70% chorych.
Kiedy powinieneś zgłosić się do gabinetu podologicznego?
Wrastający paznokieć może na początku dawać niewielkie dolegliwości bólowe, ale ból jest tu wystarczającym sygnałem, aby jak najszybciej pojawić się u specjalisty podologa. Zaniechanie podjęcia leczenia już przy pierwszych sygnałach bólowych prowadziło rozwoju stanu zapalnego - zaczerwienienia wału paznokciowego, potem pojawia się wydzielina ropna, a następnie ziarnina.
Obecnie spotyka się wiele sposobów leczenia wrastających paznokci. W zależności od przypadku podolog wybiera najlepszą terapię. Zazwyczaj jest to usunięcie części wrastającego paznokcia, założenie klamry ortonyksyjnej lub zastosowanie metody Arkady, która pozwala pozbyć się problemu nawet w ciągu 30 minut.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jest to faktycznie bardzo nieprzyjemna dolegliwość i sam również polecam kontakt z podologiem. Im wcześniej zdecydujecie sie na taką wizytę, tym szybciej bedziecie mogli naprostować ten problem. Wrastające paznokcie to problem zarówno kosmetyczny jak i zdrowotny. W zaawansowanej formie grożą martwicą jak również jest to bezbolesne

Dodam, ze leczenie podologiczne w wiekszości przypadków jest bezbolesne.

https://fizjoter.pro Fizjoter Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
Aleja 29 Listopada 178A/3 31-236 Kraków
NIP: 9452180910 mail: rejestracja@fizjoter.pro tel. 530-020-010

Odnośnik do komentarza

Wrastające paznokcie były moim problemem od wczesnych lat, ponieważ jako dziecko miałam je źle obcinane. Wizyta u dobrego podologa sprawiła, że tego lata mogłam nareszcie chodzić w odkrytym obuwiu bez wstydu. Polecam tak jak część poprzedników w tym wątku - Przychodnię Leczenia Ran i Pielęgnacji Stóp. To dzięki niej odzyskałam pewność siebie:)

Odnośnik do komentarza

Na takie problemy polecam wizytę u podolog Tarnów. Nie ma co się zastanawiać i czekać aż sytuacja się pogorszy tylko jak najszybciej umówić się na spotkanie. Wiem o czym piszę, ponieważ sama miałam kłopoty z wrastającymi paznokciami. Dzięki konsultacji z doktorem udało mi się pozbyć dolegliwości i teraz cieszę się ze zdrowych i estetycznych stóp. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...