Skocz do zawartości
Forum

Czy to może być zespół Aspergera?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat, mój problem trwa od wczesnego dzieciństwa. Otóż w klasach 1-3 bylam dzieckiem dość problematycznym - lubiłam przezywać inne dzieci, byłam raczej niesamodzielna, nauka nie szla mi najlepiej- w lekcjach pomagała mi mama, choć inne dzieci robimy je same a ja bylam nieudolna, nie umiałam ladnie rysować itp. Nie lubiłam Wf-u, zawsze unikałam ćwiczeń bo nie umiałam nawet grac w pilke. Co prawda mialam kilka bliskich koleżanek, które mnie broniły ale reszta klasy mnie nie lubiła. W klasach 4-6 bylo podobnie, 2 razy wylądowałam w szpitalu psychiatrycznym, z powodu depresji i tych wszystkich problemów, z nauką nadal bylo źle, najlepsza moja ocena to 3. W gimnazjum wszyscy zaczęli, mi dokuczać, wyzywać, przytylam od leków i wyglądałam strasznie. Zaczelam mieć kompleksy, dali mi indywidualne nauczanie w szkole, czulam sie tam zalękniona, unikałam rówieśników. Po 3 latach poszlam do liceum, schudłam, wyładniałam, ale i tak czuje sie brzydka, gorsza od innych. Co prawda rozmawiam z ludźmi w klasie, ale widać, że jestem inna, nauka nadal nie idzie mi dobrze, czuję sie zmęczona, śpię po szkole. Ogólnie to podejrzewam to zaburzenie u siebie bo mam problem z nawiązywaniem znajomości, choć bardzo bym chciała, stale czuje sie napięta i zestresowana, chodzę sztywno, interesuje sie kosmetykami chyba aż za bardzo, po prostu lubię, z mową nie mam problemów, wręcz przeciwnie, w dzieciństwie chodziłam na palcach i zdarzało mi sie machać rękami tak jak dzieci z autyzmem, mam dobrą pamięć do nieistotnych rzeczy np. rozkład jazdy autobusu, którym ostatni raz jechałam 2 lata temu. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Trochę tych objawów się zgadza z tym Zespolem ale też nie dajmy się zwariować bo jak się tak przyjrzeć to wiele osób ma jakieś tam pojedyncze cechy tego zespołu . Na pewno czy go masz czy nie to powinnaś porozmawiać o tym z rodzicami . Bo jakiś problem na
pewno jest, nawet ten pobyt w szpitalu tak mlodej osoby powinien zapalić czerwone światło, ze coś się dzieje. Skoro od zawsze czułaś się inna to nie rozumiem czemu nikt nie udal się z Tobą do specjalisty w celu zdiagnozowania tego co jest przyczyną Twoich zachowań. Ominęło Cię zapewne wiele lat terapii. Ten zespól diagnozuje się dziś malym dzieciom , które dzięki terapii są w stanie zupełnie normalnie żyć wśród ludzi , maja pracę,rodzinę. Musisz koniecznie poprosić o pomoc kogoś z rodziny iść do specjalisty od autyzmu ,zrobić diagnozę,zacząć terapię . Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza

Witaj Rosexpretty84!

Niektóre wymienione przez Ciebie symptomy zgadzają się z obrazem klinicznym zespołu Aspergera, ale niestety nie da się drogą wirtualną postawić żadnej diagnozy. Być może jest tak, że trudności w relacjach z innymi, unikanie towarzystwa są wtórne do innych problemów, które tkwią u źródeł Twoich trudności. Jeżeli zależy Ci na trafnej diagnozie, porozmawiaj z rodzicami i poproś, by poszli z Tobą do specjalisty - psychologa lub psychiatry.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...