Skocz do zawartości
Forum

Wiek a rak piersi


Gość dominikat

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie.. w historiach dziewczyna pisze, że wykryto u niej raka jak miała 27 lat. To bardzo wcześnie!!! A państwo nasze i lekarze propaguje mammografie i badania piersi skupiając się na kobietach po 40 roku życia. A co z młodszymi? Czy można mieć raka piersi w wieku 20 lat na przykład? W sumie rak taki sam jak inne więc to chyba nie zależy od wieku...

Odnośnik do komentarza

Nie ma przedziału wiekowego, chociaż statystycznie bardziej narażone są kobiety po menopauzie. Nawet jeśli nie ma uwarunkowania genetycznego (nikt w rodzinie nie chorował na raka piersi lub narządów rodnych) to należy robić samobadanie piersi już od 18 roku życia. Znam przypadki (sama jestem jednym z nich) gdzie u córki wykryto raka piersi wcześniej niż u mamy. I to właśnie dzięki samobadaniu.

Odnośnik do komentarza

Z tym wiekiem to tak nie dokończa jest, że nie ma znaczenia. Ja wykryłam u siebie guzka na piersi i byłam u ginekologa, tylko w złym momencie, bo przed miesiączka i Pani doktor powiedziała, że nie powinno się piersi dotykać w takim momencie, ale widziała, że jestem zdenerwowana i mnie przebadała, ale tylko ręcznie nie robiła mi USG i powiedziała, że ze względu na to, że nie było u mnie w rodzinie przypadków zachorowań na nowotwory i mój młody wiek - 25 lat to jest pewnie jakaś zmiana niezłośliwa, ale na USG po miesiączce i tak idę. Powiedziała też, że wiek w tym przypadku ma znaczenie, powiedziała, że jest mało przypadków zachorowań na raka przed 30.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...