Skocz do zawartości
Forum

Guzki w piersi


Gość dianajb

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj.
Powinnaś spokojnie poczekać na wynik biopsji. Statystycznie około 80 procent zmian wykrywanych w piersiach to zmiany łagodne. Sposób leczenia zależy od rodzaju nowotworu. Nie wszystkie zmiany wymagają interwencji chirurga onkologicznego. Niektóre guzy ulegają zanikowi, bądź znacznemu zmniejszeniu pod wpływem odpowiednio dobranej farmakoterapii. Nie bez znaczenia jest również radioterapia oraz chemioterapia. Z wynikiem biopsji wdaj się do lekarza prowadzącego. Z pewnością zaproponuje on odpowiedni schemat leczenia dostosowany indywidualnie do Ciebie.

Odnośnik do komentarza

Hej. Wyczulam niedawno (2 tyg temu) guzek u góry piersi, 3 cm od sutka. Jest to dosyć duży (ok 2cm) podłużny guzek, twardy w dotyku, jakby taki nie o gładkiej powierzchni, ale chropowatej, nie potrafię stwierdzić, czy się da poruszać wobec podłoża (wydaje mi się, ze nie bardzo). Poszłam do ginekologa, powiedział, ze coś tam czuje, mam iść w razie co na usg, ale możne być to jakiś gruczoł, który jest wyczuwalny tylko na tej piersi.

Niestety, 30.08 wyjeżdżam na 2 tyg a w każdym prywatnym gabinecie terminy po 3.09... (dzwoniłam w 6 różnych miejsc).

Czy coś się stanie, jak pójdę na usg po 11.09?
Co to może być za zmiana ? (oczywiście obawiam się raka).
Mam 22 lata.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo im szybciej, tym lepiej, ale jak nie masz wyjścia to nic nie zrobisz. Takie zmiany w szczególności nad sutkiem to gruczolakowłókniaki, ale nie kieruj się tym, że tak jest, bo to może być wiele innych rzeczy. Ja mam właśnie gruczolakowłókniaka z tym,że on jest jak ziarnko groszku i muszę regularnie kontrolować, czy czasami nie rośnie. Twoja zmiana jest dosyć duża, dlatego wybierz się jak najszybciej możesz, najlepiej prywatnie do ginekologa, ona na miejscu zrobi Ci USG.
Pamiętaj jednak, nie martw się na zapas!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...