Skocz do zawartości
Forum

Plamienie podczas brania tabletek i spóźniający się okres w przerwie


Gość weteranka

Rekomendowane odpowiedzi

biorę tabletki antykoncepcyjne od 15 roku życia... obecnie mam 20 lat. z początki brałam przez 3 miesiące d**** potem przez kilka lat r****** obecnie biorę y*********. zmieniłam z r******* bo źle się po nich czułam raz nawet zemdlałam. Po zażywaniu y********* wszystko było w porządku do czasu. Biorę je już półtora roku ostatni okres wyglądał raczej jak plamienie przez 3 dni miałam brązowe podpaski. podczas brania tabletek znowu dostałam plamienia przez 3 dni. Ostatnio zapomniałam wziąć tabletki w drugim tygodniu zwykle biorę około godziny 20-23 . Zażyłam ją następnego dnia o 20 i o 22 wzięłam tą prawidłową. Uprawiałam sex w trakcie tygodnia poprzedzającego zażycie tabletki i kilka dni po pominięciu też się kochałam. Odstawiłam teraz tabletki w piątek czyli dzisiaj w poniedziałek powinnam dostać. Jednak z regularnością okresu mam ostatnio problemy. Czy to znowu wina tabletek i powinnam je zmienić? Czy mogę w ogóle nie dostać okresu i nie być w ciąży?

Odnośnik do komentarza
Gość mlodzinks

też długi czas biorę tabletki - logest- i też kilka razy zapomniałam zażyć jednej, dokładnie tak jak Ty wzięłam ją następnego dnia... nic złego się nie stało, w ciążę nie zaszłam, a plamienie przesunęło mi się o 1 dzień. nawet ginekolog powiedział, że nie mam się za bardzo przejmować... oczywiście mówił też, że żeby pigułki były skuteczne trzeba je brać regularnie - od tamtej pory jak zapomnę jednej to biorę ją jak tylko mi się przypomni i żyje dalej nie przejmując się za bardzo :) w ciąży nie byłam i nie jestem :) może to tylko szczęście...
pozdr

Odnośnik do komentarza

Podczas stosowania doustnych środków antykoncepcyjnych plamienie, które występują podczas 7-dniowej przerwy nie są miesiączką taką jaka występuje normalnie bez brania pigułek. Plamienia te są reakcją organizmu na odstawienie hormonów i mogą one wyglądać różnie u różnych kobiet (mniej lub bardziej obfite) mogą też różnie trwać. Jeśli u Ciebie są to 3 dni jest ok. Plamienia te mogą także wystąpić podczas przyjmowania pigułek (przy pierwszym, drugim opakowaniu), ale po kilku miesiącach powinny ustąpić, jeśli nie ustępują to dla własnego komfortu lepiej zmienić tabletki na inne. Jest ich tak dużo na rynku, że w końcu trafisz na takie, które w pełni Cię zadowolą.
A jeśli pominiesz jeszcze kiedyś tabletkę, to przyjmij tą zaległą jak najszybciej i postępuj tak jak jest napisane w ulotce. Czasami na tydzień lepiej jest użyć dodatkowego środka antykoncepcyjnego np. prezerwatywy.
pozdr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...