Skocz do zawartości
Forum

Nietypowe zachowanie córki


Gość onaaaaaaaaaaaaaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość onaaaaaaaaaaaaaaaaa

witam mam na imię Magdalena mam 39 lat mam córkę
Joannę skończyła 12 lat i niedawno dostała 1 raz okres
i od tego czasu się zmieniła Już kilka razy złapałam ją na podglądaniu mnie czy w łazience czy jak się przebieram
a wczoraj zapytała mnie czy pokażę jej się nago !!!!
Waszym zdaniem jak powinnam sobie z tym tematem poradzić ???????

Odnośnik do komentarza

Witam Pani Magdaleno!

Pani córka jest młodą dziewczyną, która być może jest trochę zaskoczona zmianami w swoim ciele, jakie zachodzą podczas dojrzewania (pierwsza miesiączka, rozwój piersi itd.). Edukacja seksualna w szkołach kuleje, więc najlepiej „rozmowy uświadamiające” przeprowadzić z dzieckiem twarzą w twarz. Jeżeli zauważyła Pani jakieś dziwne zachowania u swojej córki (podglądanie Pani w łazience, prośba o to, by się Pani pokazała nago), najlepiej zapytać córkę, czy jest coś, co ją niepokoi, denerwuje, ciekawi, czego chciałaby się dowiedzieć, a może boi albo wstydzi się zapytać o to wprost. Proszę zachować spokój i nie dać jej odczuć, że jej zachowanie jest jakieś niestosowne czy dziwaczne. Owszem, to jest „niecodzienna” prośba, ale dobrze, że Pani córka ma do Pani zaufanie i w sprawach dotyczących sfery seksualnej przychodzi do Pani jako rodzica, a nie czerpie wiedzy z Internetu, który nie jest najlepszym źródłem informacji. Proszę spytać spokojnie wprost, dlaczego chciała, by się Pani przed nią rozebrała. Może chce porównać swoje ciało z Pani ciałem, chce wyobrazić sobie lepiej, jak się zmieni, jak będzie wyglądać itp. Myślę, że szczera rozmowa będzie najlepszym rozwiązaniem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Dzieci po prostu nie mają takich hamulców jak dorośli, to są rzeczy których się uczy.

Na ile niespodziewane, to zdecydowanie nie jest to żadne "chore" zachowanie, jak wszyscy inni w temacie, polecam porozmawiać, odpowiedzieć na pytania, i wytłumaczyć wszystko.

I o ile to od pani zależy, ja proponuję nie straszyć tylko raczej po prostu wyjaśnić co i jak, oraz że to nie coś o czym się zazwyczaj mówi, zwłaszcza jeżeli poruszy ona kiedyś temat masturbacji.

Odnośnik do komentarza
Gość przeczytałam

Ciężki czas. W sumie dobrze, że ma do Ciebie taką śmiałość i otwartość i że się nie wstydzi. Szkoda że Tobie tego brakuje. Może niekoniecznie rozbieranie się i prezentacja, ale rozmowa i jakieś zdjęcia z gazet itp, a może i broszurka o dojrzewaniu.
Mi z taką pierwszą miesiączką i brakiem jakichkolwiek informacji na ten temat i strachem tej młodej kobiety kojarzy się film "Carrie" niestety :/
Więc korzystaj z tego że córka jest ciekawa w otwarty sposób i rozmawiaj i edukuj.

Odnośnik do komentarza

Ja swojej córce podsuwałam książki o dojrzewaniu i seksie - oczywiście, dostosowane do jej wieku.
Ważne, by były to mądre książki, czyli warto je samemu najpierw przejrzeć.

Dziwna jest ta prośba, o pokazanie się nago. Coś tu jest nienaturalnego, ale nie w pytaniu, tylko w przyczynie tego pytania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...