Skocz do zawartości
Forum

Nosicielka grzybni


rin

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej wizycie u ginekologa i interpretacji wyników badań dowiedziałam się, że jestem "nosicielką grzybni i mam słabą florę pochwy". Niestety gin nie był chętn do rozmowy zemną by mi wytłumaczyć co to znaczy i td, strasznie się śpieszył....
Proszę napiszcie co to oznacza. Jak dbać o siebie, by być zdrową? Załamuje mnie tylko to że puki nie poznałam męża to nigdy nic mi nie dolegało ginekologicznie i badania też wychodziły wzorowo, a odką jesteśmy razem to..... załamka.

Odnośnik do komentarza

Czyli chyba masz grzybicę pochwy. Musisz ją wyleczyć. Częste infekcje, czy grzybice występują najwięcej wtedy, kiedy się współżyje. Dlatego być może odkąd masz męża jest ten problem. Twój mąż też pewnie ma grzybice, jeżeli kochacie się bez prezerwatywy. U mężczyzn zazwyczaj występuje ona bezobjawowo. Dziwne, że lekarz nie przepisał Ci żadnych leków na wyleczenie. A powinien. W takim razie udaj się do apteki i poproś o coś na grzybicę pochwy i na florę bakteryjna pochwy.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

Każdy z nas ma symbiotyczne grzybki, problem jest wtedy kiedy jeden z nich postanawia sobie niekontrolowanie urosnąć, albo nasze grzybki i bakterie symbiotyczne są za słabe by nas ochronić od innych obcych grzybków. wtedy powstaje problem zwany infekcją. I teraz najlepiej najpierw wyleczyć infekcję a potem wzmocnić swoją florę bakteryjną pochwy. Bo ona jest potrzebna. Może stosować preparaty probiotyczne, można zmienić dietę ( dużo warzyw, kiszonki, kefiry, jogurty i maślanki), do tego przewiewna, bawełniana bielizna i stosowanie żeli do higieny intymnej o odpowiednim ph

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...