Skocz do zawartości
Forum

Zniszczone zdrowie przez grę komputerową


Gość nikogotuniema

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nikogotuniema

Witam, jestem studentem w wieku 23 lat. Od zawsze byłem typem samotnika, który preferował samotne wieczory przed komputerem od spotkań towarzyskich, jednakże mimo to utrzymywałem kontakt z ludźmi i dobrze się uczyłem.

Przez ostatnie 3 lata żyłem bardzo niezdrowo, tj. uzależniłem się i grałem w jedną grę komputerową całymi dniami, również w weekendy i świeta, przez co niemalże całkowicie unikałem kontaktu ze znajomymi i straciłem kontakt z rzeczywistością. W międzyczasie zaniedbałem m.in.
- żołądek - stale jadłem te same posiłki,
- zęby - dentysta niedawno stwierdził, iż 8 z nich należy naprawić,
- seksualność - zdarzało się, iż masturbowałem się 2-3 razy dziennie,
- psychikę - piłem 2-3 piwa na tydzień, byłem pesymistą zawsze nastawionym negatywnie i niechętnie do świata i życia, nie robiłem nic ponad to, co wymagano ode mnie na studiach, nie czytałem książek, nie oglądałem zbyt wielu nowych filmów ani też nie słuchałem zbyt dużo nowej muzyki. Nie interesowałem się też sportem ani tym, co dzieje się wokół. Po prostu żyłem tak, jakbym nie żył. Rodzicom to niestety nie przeszkadzało i po pewnym czasie to zaakceptowali.

Mimo tego wszystkiego zakończyłem studia inżynierskie z wysoką średnią, starając się za każdym razem zaliczyć wszystie przedmioty w pierwszych terminach. I myślałem, to mi wystarczy. Jednakże, przeżyłem ogromny stres pisząc pracę inżynierską praktycznie w tydzień, ponadto w międzyczasie rzuciła mnie dziewczyna. Od tego czasu postanowiłem zmienić nastawienie do życia o 180 stopni - nie chcę już tak żyć i nie rozumiem, jak mogłem być tak głupi żeby się do takiego stanu dopuścić. Rozpoczynając studia magisterskie odkryłem jednak, że wraz z brakiem życia towarzyskiego oraz wspomnień zapomniałem dużą część nauki, którą pojąłem się na studiach i muszę wszystko obecnie powtarzać ,choć jeszcze nie tak dawno byłem pewien, iż umiem najistotniejsze czynności wykonywać bardzo dobrze. Brakuje mi również tematów do rozmów z ludźmi, którzy (z wiadomych powodów) w większości się ode mnie odwrócili, natomiast chwila sportu powoduje, iż wszystko mnie boli w tak młodym przecież wieku, co dodatkowo mnie przygnębia.

Czy po tylu latach niezdrowego trybu życia istnieje szansa, abym odzyskał równowagę zdrowotną - dobrą pamięć, seksualność, życie społeczne? W jaki sposób najszybciej to osiągnąć?

Dziękuję za treściwe odpowiedzi i pozdrawiam jednocześnie ostrzegając innych przed tego typu wyborami.

Odnośnik do komentarza

Jasne że jest szansa, przecież nie masz 90 lat :)
Musisz tylko zmienić styl życia.
Zacznij od diety - koniec z śmieciowym jedzeniem. Wprowadź warzyw i owoce, mięsko chude. Po pewnym czasie zobaczysz że będziesz miał więcej energii. Wprowadzaj urozmaicenia, raz zupka raz drugie danie, tu makaron, tu jakieś ziemniaki, tak byś cały czas nie jadł ciągle tego samego.
Jeżeli nie jesz zup to je wprowadź do swojej diety, one rewelacyjnie działają na żołądek.
Co do ćwiczeń i sportu - to nie dziw się że Cię wszystko boli skoro przez taki długi okres czasu ograniczałeś się do klikania :) Zacznij od jakiegoś niedużego wysiłku np spaceru szybkim tempem, 30 minutowe przejażdżki rowerem, porzucania do kosza :) potem jak będziesz w lepszej kondycji to wprowadzaj co raz to nowe formy aktywości.
Co do tematów i seksualności - to przyjdzie z biegiem czasu, lepiej będziesz się czuć ze sobą to i lepiej bedziesz postrzegany przez innych. Daj sobie czas :) Najważniejsze że się obudzileś i chcesz coś zmienić :)

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

wychodź do ludzi, nie zamykaj się. Im częściej będziesz wychodził tym łatwiej będzie Ci nawiązywać nowe znajomości. PO za tym zmiana diety i wzrost aktywości fizycznej powinien pomóc na pamięć, koncentrację i pozostałe aspekty Twojego życia

Odnośnik do komentarza
Gość Astor20

Cześć kolego ! :) Proponuję ograniczyc komputer do 2 h dziennie ,i zająć się czymś innym :) Tylko nie mówię o tzw waleniu konia ! :D tego lepiej nie rób ... a najlepiej je odstaw..zdrowe odżywianie,abstynencja masturbacyjna,sport,dobry wypoczynek (sen -8-9h ) I będzie dobrze :) Oczywiście efekty dopiero się pojawią po jakimś czasie ,ponieważ organizm się musi przyzwyczaić :) Powodzenia !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...