Skocz do zawartości
Forum

Jak przyswoić dużo wiedzy przed egzaminem?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam takie pytanko,powiedzcie mi jak ogarnialiście,jakie mieliście sposoby na nauczenie się dużej partii materiału w krótkim czasie na tzw. " opisówki" . ?Wiadomo, pytania abcd raczej są proste,chocby z tego względu,iż możemy się na nie uczyć na zasadzie skojarzeń.Ja niestety tak mam że ucze się wcześniej obowiązującego materiału,a potem wszystko zapominam i nie moge sklicić najprostszego zdania na dany temat.Przede wszystkim wynika to także nie mogę opanować mojego stresu,wszystko mi się miesza.Ostatnio postanowiłam że będe się uczyc tydzien przed egzaminem,ale niestety nie ogarniam tego materiału,jest go zbyt dużo,a wszystko co tam może się pojawić na egzaminie,kompletnie nie wiem czego się spodziewac. Probowałam wiele sposobow m.in zakreśliłam sobie najwazniejsze informacje roznymi kolorami,ale efekt jest taki ,że mam kolorowe kartki i to zakreslanie nic nie daje. Co robic ?

Odnośnik do komentarza

Ja uczę się tak, że przeczytam kilka razy i jak mniej więcej coś pamiętam, to jest dobrze i jestem w stanie coś napisać, skojarzyć. Używam, tak jak Ty, kolorowych zakreślaczy, ale tylko aby zakreślić nagłówki, najważniejsze słowa i wyrażenia. Uczę się przeważnie na ostatnią chwilę, ale myślę, że lepiej tak ze 3 dni wcześniej zacząć. Na kolokwiach odpowiadam na pytania własnymi słowami. Nigdy nie uczyłam się na pamięć. Tylko jak to było absolutnie konieczne. I jak do tej pory moja metoda się sprawdza:).

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Spróbuj robić swoje własne notatki - na przykład za pomocą map mentalnych. Dzięki takim mapom pracuje cały mózg, półkule mózgowe współpracują przez co materiał jest szybciej i trwalej zapamiętywany. O mapach i innych mnemotechnikach przeczytasz między innymi w książkach Tony'ego Buzan'a.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...