Skocz do zawartości
Forum

Ciąża po odstawieniu antykoncepcji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Brałam tabletki antykoncepcyjne przez ok. 5 lat. Teraz chciałabym mieć dziecko, więc na początku stycznia odstawiłam. Najpierw było krwawienie z odstawienia, a 08.02 pierwsza normalna miesiączka, która trwała do 11.02. Teoretycznie po tej miesiączce nie miałam jeszcze owulacji (powinna być gdzieś w okolicach 22.02), ale kochaliśmy się 14.02 i zastanawiam się, czy jest możliwe, żebym mogła wtedy zajść w ciążę? Podobno po tabletkach jest zwiększona płodność i różne rzeczy mogą się zdarzyć...

Odnośnik do komentarza

No tak różnie to może być, każdy organizm jest inny. Ale czy po tabletkach jest zwiększona płodność tego nie wiem.. wątpię w to. Prędzej wiadomym jest iż organizm dochodzi do siebie do 3 miesięcy ( reguluje się gospodarka hormonalna po odstawieniu hormonów) a czasami nawet dłużej. W każdym razie w końcu się uda i tego Wam życzę :)

Odnośnik do komentarza

Musisz zacząć obserwować swój organizm. Ja też mam nieregularne miesiączki (od 28 do 34 dni) i też się staram z mężem o dzidziusia. U mnie owulacja "objawia się" np. poprawą wyglądu cery, większą ochotą na seks, czasem bólem w podbrzuszu. Możesz się wspomóc testami owulacyjnymi. Kosztują 20 zł za 5 testów. Powodzenia :)

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...