Skocz do zawartości
Forum

Badanie ginekologiczne przez odbyt


Gość eweli23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Otóż chciałam zapytać o wizytę u ginekologa. Dajmy na to że idzie się na pierwszą wizytę i jestem dziewicą. tak było w moim przypadku.
Miałam 15 lat gdy poszłam na pierwszą wizytę u ginekologa. Byłam dziewicą, wolałam zapisać się do kobiety jakoś wydaje się mniej stresu. Poszłam bo czułam że coś się dzieje z moimi jajnikami, miałam dziwne bóle. Gdy byłam pani doktor zadała mi parę pytań i odbyło się badanie. Miałam badanie robione przez odbyt. Potem powiedziała ze w prawym jest zapalenie i tak dalej... Zaczęłam brać leki i gdy brałam przez 6 miesięcy leki wszystko było dobrze. Potem przestałam chodzić. Niestety ale nie dawno musiałam pojść od nowa, bo miałam problemy z okresem, otóż nie miałam przez 2,3 miesiące a jak potem miałam to jeden dzień, więc wolałam sprawdzić czy jest wszystko ok. No więc poszłam tym razem do ginekologa. Bałam się ale musiałam, gdy lekarz mnie chciał badać zapytał czy jestem dziewicą, powiedziałam że tak bo tak było. I znowu moje badanie odbywało się przez odbyt, tak samo wykonywanie USG też przez odbyt. Okazało się że jest wszystko dobrze, gdy wróciłam do domu zaczełam szukać informacji o badaniach dziewic, gdzie wszędzie napisane że były normalnie badane a nie przez odbyt. Więc tak na prawdę zaczełam się zastanawiać czy ze mną jest wszystko w porządku. Bo dlaczego ja byłam badana tak a nie inaczej. a Druga sprawa to sprawa współżycia, niestety ale to że się boje bólu to już nie ważne, ale chodzi mi o to jak sprawdzić czy ze mną jest wszystko dobrze, nie wiem czemu obawiam się że może coś jest tam ze mna nie tak? nie mówcie że nie dojrzałam do współżycia ale po prostu mam pełno obaw a nie mam z kim rozmawiać na ten temat. Proszę o jakąś odpowiedź... Pozdrawiam Ew

Odnośnik do komentarza

Dziewice mżna badać na dwa sposoby,jednym z nich jest wlasnie badanie przez odbytnice.To ginekolog stwierdza jaka metoda jest lepsza. A propo drugiego pytania to nie rozumiem o co wlasciwie pytasz?

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

laurette
Dziewice mżna badać na dwa sposoby,jednym z nich jest wlasnie badanie przez odbytnice.To ginekolog stwierdza jaka metoda jest lepsza. A propo drugiego pytania to nie rozumiem o co wlasciwie pytasz?

No tak nie sprecyzowałam...
otóż co może być nie tak ze mną? np. wkladając palca odczulam straszny ból i blokade, nie używam tamponów bo się boje ;(

Odnośnik do komentarza

ja też byłam badana przez odbyt jak byłam dziewicą :)
co do drugiego pytania to być może boli Cię dlatego że boisz się bólu. A to powoduje że podświadomie zaciskasz mieśnie i ciężko jest Ci wprowadzi wtedy palce. Druga przyczyną może byc gruba błona dziewcza

Odnośnik do komentarza
Gość Kosmatka

boli Cię bo się boisz, po za tym co innego jak jesteś tam odpowiednio nawilżona i podniecona. Zaciskasz mięśnie, spinasz się i dlatego odczuwasz ból.

Co do badania to ja też byłam badana przez odbyt bo ginekolog bał się żeby nie przerwać błony dziewiczej

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...