Skocz do zawartości
Forum

Poczucie bycia gorszą od rówieśniczek


Gość Brooke

Rekomendowane odpowiedzi

zostalam dwa razy skrzywdzona przez mezczyzn tak, ze ciezko o gorsza krzywde no i wykorzystyana, porzucona. przerobilam dawno ten bol, ale cos innego mnie trapi, kompletnie spadlo poczucie wartosci, do zera, na tle innych mlodych dziewczyn. nie ze zlosliwosci czy zawisci, nie chodzi tez o jakas rywalizacje bo jedyne z czego jestem zadowolona to moj wyglad (wiem, ze to nic nie znaczy i nic nie daje, ale jak bym juz musiala cos wymienic to wlasnie to). Chodzi o to, ze one mimo ze zyja w tym samym srodowisku nigdy nie zostaly tak potraktowane, sa szczesliwe, usmiechniete, nie skazone niczym, zdrowe...tylko mnie musialo spotkac cos takiego, a obracamy sie wsrod takich smaych ludzi, w takim samym swiecie...czuje sie wybrakowana, nie lubie patrzec nawet na ich zdjecia z szerokim usmiechem, innych tak nikt nie potraktowal jak mnie...Czuje sie znacznie gorsza, sledze ich zycie na zdjeciach ktore umieszczaja w sieci i widze, ze sa inaczje traktowane, maja kolegow, nie moge na to patrzec...nie sa w toksycznych zwiazkach, a ja tkwie w jakims bagnie wspomien, czuje sie brudna i gorsza i nie zanosi sie zeby terapia w tym akurat pomogla. jak przestac o tym myslec i zaczac cieszyc sie zyciem i soba?

Odnośnik do komentarza

Zacznij afirmacje, to pomaga.
Pisz sobie w kółko, na okrągła, a w między czasie powtarzaj to sobie w myślach
Ja /tu imię/ jestem wartościowa, atrakcyjna dziewczyna. Z dnia na dzień moje życie jest coraz lepsze i milsze.
Ja /tu imię,/ zasługuję na szczęście. Zaczęłam nowe, lepsze życie.

To są ogólne wytyczne, możesz ten tekst zmodyfikować tak, by lepiej ci pasował.
W afirmacjach chodzi o to, że klepiąc te formułki przestajesz myśleć o problemie, twoja podświadomość z czasem zaakceptuje ten rodzaj myślenia i dzięki temu, zniknie ból i zazdrość o szczęście innych.
To wymaga czasu, nie zniechęcaj się brakiem natychmiastowej poprawy.

Odnośnik do komentarza

A skąd wiesz, ze inni mają sie tak super jak opisujesz? Nie chce Cię martwić, ale każdy ma jakieś problemy, po niektórych być się nawet nie spodziewała co ich okropnego spotkało, ponieważ umieją się znakomicie maskować z zewnątrz.
Zadbaj o siebie ! Ale przede wszystkim o swoje wnętrze.

Poczytaj tu :
http://portal.abczdrowie.pl/jak-podniesc-poczucie-wlasnej-wartosci

Odnośnik do komentarza

~Brooke
zostalam dwa razy skrzywdzona przez mezczyzn tak, ze ciezko o gorsza krzywde no i wykorzystyana, porzucona. przerobilam dawno ten bol, ale cos innego mnie trapi, kompletnie spadlo poczucie wartosci,

A co takiego się stało? Bo jeśli to coś bardzo poważnego to bardzo możliwe, że tak naprawdę nie poradziłaś sobie z tym jeszcze, i stąd Twoje problemy z poczuciem własnej wartości.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Brooke, mam wrażenie, że odczuwasz duże poczucie winy, że obwiniasz siebie, za to jak zostałaś potraktowana przez tamtych mężczyzn.
Nie napisałaś, co dokładnie się wydarzyło, ale ja również uważam, że nie do końca sobie z tym poradziłaś - myślę, że mimo wszystko warto poszukać pomocy psychologa.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...