Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed anoreksją


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. W czerwcu zeszlego roku zczęłam odchudzanie. Mam 179 cm wzrostu, 27 lat i ważyłam ok 69 kg. Nei chciałam zrobić sobie krzywdy i radykalnie chudnąć. Postanowiłam zmienić nawyki żywieniowe już na stałe. Postanowiłam ograniczyć spożywane kalorie do 1200 - 1500 kcal dziennie, licząc je i jedząc regularnie co 3 godziny mały posiłek. Odkąd trzymam się tych zasad czuję się szczęśliwsza i zdrowsza. Powoli z czasem zaczęłam też dostrzegać zmiany "po ubranich" i na wadze. Cieszy mnie,ze zmiana nie nastąpiła gwałtownie a zdrowe nawyki weszły mi w codzienność. Wcześniej długo potrafiłam chodzić bez jedzenia, wiczorami zajadając braki. Teraz dużo gotuję i czerpię z tego radość. Na dzień dzisiejszy ważę 53 kg i mimo, iż nie głodzę się i nie zmniejszam ilości posiłków i sposobu jedzenia mam wrażenie,że wciąż chudnę. łapię się na tym,ze codziennie staję na wagę a wszyscy moi bliscy martwią się i ciągle mówią o moim wyglądzie, który wg nich jest niepokojący.Gdy tylkonie spotkam dawno niewidzianych znajomych wszyscy wciąż komentują mój wygląd i szczupłość. Zaczynam się niepokoić czy może nie wpadam w stany przedanorektyczne. Nei chcę zrobić sobie krzywdy, lecz panicznie boję się przytyć i wrócic do stanu sprzed zmiany. Proszę o opinię i rozmowę.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

no to trochę niepokojące jest. Szczególnie to że panicznie boisz się przytyć. Ważysz i tak mało. Jak zaczynałaś się odchudzać to miałaś idelaną wagę do swojego wzrostu a teraz ważysz naprawdę bardzo mało. Moim zdaniem nie mozna do końca zycia jeść 1200 kcal bo tak się nie da, spowolnisz tym tylko metabolizm. Teraz chudniesz bo cały czas masz deficyt ale po pewnym czasie to się zmieni. Dobrze byłoby udać się do specjalisty, pogadać o swoich lękach. Może zastanów się nad tym co się stanie takiego jak przytyjesz te 3 kg? Starcisz pewność siebie, przestaniesz być lubiana, stracisz kontrolę?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...