Skocz do zawartości
Forum

Jak nie być wykorzystywanym?


Rekomendowane odpowiedzi

możesz zapisać się na trening z asertywności, możesz czytać poradniki i stawiać małe kroczki w drodze do wyznaczonego celu. Musisz przy tym być wytrwała i nie załamywać się. Spróbuj radzić sobie samej, zanim kogoś poproisz o pomoc najpierw sama spróbuj rozwiązać ten problem, możesz poszukać rozwiązania w necie lub spróbować coś sama wymyślęc.
Co do inteligencji to niestety jest ona wrodzona i raczej nie wpłyniesz znacząco na jej poziom

Odnośnik do komentarza

Czytając, ucząc się, poznając, rozwijamy się.Wzrasta też nasza inteligencja.
Każde nieomal dziecko, jest inteligentne. Rodzice, otoczenie, mogą wzmacniać tą inteligencję, lub ją tłumić.
Przykład : Czasem pomagałam w nauce dziecku sąsiadki. Mała szybko łapała to, co jej mówiłam, byłam zadowolona z jej postępów.
Czyli była inteligentna, ale w domu mówili jej, że jest tępa i ona w to wierzyła.
Wychowanie ma kolosalny wpływ na nasz rozwój. I NA INTELIGENCJĘ.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna Wdowa

masz kilka możliwości
- wolonatriat - możesz czegoś się nauczyć, poznać masę ludzie i jeszcze komuś pomóc
- szkolenia organizowane przez urzad pracy ( o ile jesteś bezrobotna)
- szkolenia organizowane przez fundację pozarządowe
- fundacje, mozesz tam poszukać warsztatów.

Odnośnik do komentarza

Aby nie dać się wykorzystywać, to tak jak napisali poprzednicy, należy popracować nad asertywnością. Jeśli jest się asertywnym, można stać się w oczach innych i dla samego siebie silniejszym, ludzie nie będą próbowali takiej osoby wykorzystać i będą ją szanować. Będą czuły wobec niej jakiś respekt. Warto popracować nad poczuciem własnej wartości, bo z niską samooceną, człowiek po prostu ma problem z pójściem naprzód, doskonaleniem się. Warto dużo czytać, dokształcać się, zapisać się na jakieś dodatkowe zajęcia, kursy i nawiązywać wtedy nowe kontakty.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...