Skocz do zawartości
Forum

Utrata sprężystości skóry, nadmiar skóry na udach i pośladkach


Gość optimel

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magda_95

Oczywiście zbliżają się wakacje i chciałabym wyglądać jakoś na plaży( chodzi mi o płaski brzuch). Mam 16 lat, 169cm wzrostu waga waha się 65-66kg. Na początku powiem, że staram się ograniczać słodycze do minimum tzn. raz na tydzień batonika sobie zjem :) Proszę o poradę i ewentualne podanie jakiejś diety i ćwiczeń na płaski brzuch oraz pozbycie się cellulitu :) I ile kcal powinnam jeść codziennie :D z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

Witam.Mam 21 lat 178cm wzrostu i waze 66 kg.Wedlug wskaznika BMI to idealna waga.Moim problemem sa jednak uda i posladki pokryte cellulitem.Najwiekszym jednak moim zmartwieniem jest ogolny stan mojego ciala.Otoz jakies 3 lata temu dobilam do wagi 83 kg,potem w ciagu okola poltora roku waga spadla do 75.Po krotkich dietach i cwiczeniach ktore przerywalam z braku widicznych efektow spadlam do 72 kg.Taki stan utrzymywal sie przez dlugi czas.Na 2 tygodniowym urlopie przytylam 4 kg,powiedzialam sobie dosc.Zaczelam mniej jesc i uwazac na to co jem,zaczelam rowniez regularnie cwiczyc,co prawda trwa to dopiero miesiac.Stajac na wage widze spadek mojej wagi ciala,od znajomych tez czesto slysze komentarze typu:jak schudlas....Wydaje mi sie,ze przez wahania mojej wagi mam nadmiar skory przede wszystkim wlasnie na udach i posladkach,moje piersi staly sie zwiotczale,a skorze brak sprezystosci,co robic....czy zwyczajne cwiczenia na uda i posladki oraz brzuch ktore wykonuje w domu 5 razy w tygodniu okolo godziny wystarcza,oraz to,ze jem 3 razy dziennie o stalych porach 2 male i jeden duzy posilek.Moze powinnam wprowadzic jakies zmiany,chodzi mi juz tylko o wymodelowanie mojej sylwetki,chce miec piekne,sprezyste cialo,prosze o odpowiedz.Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza

Mam 18 lat, mój wzrost to 169cm i ważę 63kg, a chciałabym tak około 58kg ważyć. Jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać? Czy bieganie na bieżni wystarczy? Ewentualnie skakanka lub jazda na rowerze stacjonarnym? Ile czasu na to poświęcać dziennie/tygodniowo? Chodzi mi głównie o zmniejszenie objętości w dolnych partiach i ujędrnienie, a co za tym idzie utrata wagi. I czy cellulit się zredukuje przy wykonywaniu tych ćwiczeń czy coś więc potrzeba?

Odnośnik do komentarza

Pamiętaj, że najlepiej wybrać taką formę aktywności fizycznej, która sprawia przyjemność. Jedni lubią biegać, drudzy pływać, a jeszcze inni wyciskać na siłowni. A Ty co lubisz najbardziej? Jeśli trudno odpowiedzieć Ci na to pytanie, to najpierw wypróbuj kilka rodzajów aktywności a potem wybierz jedną, dwie lub trzy najfajniejsze według Ciebie. Możesz ćwiczyć przez 50-60 minut, co drugi dzień. Na cellulit dobra jest zwykła woda mineralna (1,5 litra dziennie). Polecam także masaże.

Odnośnik do komentarza

Godzinny trening, 5 razy w tygodniu to wystarczająca ilość, by ujędrnić i ukształtować ciało. Tak trzymaj i nie poddawaj się, nawet mimo iż wydaje Ci się, że nie widzisz rezultatów! Pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność. Poza tym możesz sięgać częściej po kosmetyki ujędrniające i wyszczuplające, rób energiczne masaże całego ciała, stosuje peelingi, np cukrowy lub kawowy.

Odnośnik do komentarza

O tym jak pozbyć się cellulitu poczytasz na stronie http://abccwiczenia.pl/likwidacja-cellulitu. Jeśli chodzi o dietę to nie skupiaj się na jej kaloryczności, lecz by była ona zdrowa (pełna warzyw i owoców, ryb, chudego mięsa, nabiału). Dobrze robisz, że ograniczasz słodycze, lecz unikaj także słonych przekąsek i fast foodów. Pamiętaj, by jeść 5 regularnych posiłków i nigdy nie głodzić się i nie przejadać. Na płaski brzuch polecam 6 Weidera. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Daria8 witam:)..Dziekuje Ci slicznie za odpowiedz.Mialam nadzieje,ze ktos sie zainteresuje moim wpisem,a przeciez nic tak nie motywuje jak wsparcie innej osoby:)...W dalszym ciagu staram sie jak najwiecej ruszac,ostatnio nawet zaczelam biegac:)...wiem,ze na bardziej widoczne efekty musze zapracowac,a nie tak prosto jest zwrocic cialu to,co zostalo mu odebrane przez lata lenistwa...Mam tylko nadzieje,ze powoli krok za krokiem dobrne do swojego celu i bede sie cieszyc pieknym cialem zawsze i wszedzie,a trening i zdrowe nawyki zywieniowe stana sie nieodlaczna czescia mojego zycia.Tego zycze wszystkim pozostalym:)Myslcie o efektach oraz uczuciu,ktore bedzie wam towarzyszyc tego pieknego dnia w ktorym postawicie na swoim.
P.S.musze sie dokadniej zorientowac jak wygloda peeling cukrowy a napewno sprobuje:)

Odnośnik do komentarza

Witaj:)
Mialam wczesniej podobny problem,jesli chodzi o dolne partie ciala.Zaczelam cwiczyc sama w domu,czesto sie zniechecalam nie widzac efektow i przerywalam treningi oraz diety.Ktoregos dnia postanowilam sprawdzic,czy to wszystko co pisza w internecie o systematycznosci,oraz stosowaniu sie do diet jest prawda.Zaczelam sama cwiczyc w domu poczatkowo byly to cwiczenia na dolne partie ciala(uda i posladki),bo tam tez mialam najwiecej tluszczyku.Po okolo 2 tygodniach zauwazylam spadek wagi ciala oraz to,ze moje biodra staly sie nieco smuklejsze a pupa uniosla sie troszke wyzej.To dalo mi sily do dalszych cwiczen,dorzucilam rowerek stacjonarny a ostatnimi czasy bieganie.Obecnie moj wysilek trwa okolo 1.5 godziny 4-5 razy w tygodniu.Efekty przychodza coraz wolniej ale sa widoczne!!!!Rozmiar moich sprodni spadl z 42 na 40!To chyba wystarczajacy powod do dumy i dalszej walki.Bo nie ukrywam,ze nie wygladam jeszcze idealnie,ale zamierzam dalej brnac do celu.
Proponuje Ci zatem 2 tygodnie cwiczen na uda i posladki 4-5 razy w tygodniu 30-40 min. aby wzmocnic miesnie.Nastepnie mozesz dorzucic bieganie i rowerek stacjanarny aby pozbyc sie tluszczyku i ujedrnic cialko.Nie musisz robic tego codziennie.Jesli np.biegasz w pon. i wtorek to w srode pojezdzij na rowerku.Gdy bedziesz potrzebowala przerwy zrob ja!!!!!ale maksymalnie jeden dzien.Postaraj sie ograniczyc rowniez spozywane kalorie,ale stopniowo!!!!az dojdziesz do 1200-1000 kcal dziennie,mowia ze powinno sie zjadac wiecej trenujac,ale ja sie tego trzymam i chyba jest dobrze.Trzymam kciuki:)
P.S Oczywiscie czasem mozesz pozwolic sobie na chwile slabosci,np.na niedzielny wypad na lody,albo sobotnia pizze ze znajomymi,nie rob tego jednak czesniej niz raz w tygodniu i najlepiej,zeby nie bylo to pozno wieczorem:)Powiem Ci jeszcze tyle,ze mozesz wlasciwie jesc wszystko,ale postaw glownie na ciemny chlebeb,warzywa i owoce,ogranicz ziemniaki do np.2 porcji w tygodniu,oraz mieso do 2-3 porcji(nie wielkich) i uwazaj z tlustymi sosami,napojami,alkoholem oraz tlustymi przyprawami czy olejem,a bedzie ok:)

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 14 lat, ważę 60 kg i mam 155 cm wzrostu. Wiem, że mam nadwagę i chciałabym się jej szybko pozbyć. Widać po mnie tą nadwagę szczególnie na brzuchu i twarzy. Nie próbuję głodówki ani żadnych leków czy coś podobnego, ponieważ po pierwsze głodówki nie wytrzymam, a leki na odchudzanie itp. uważam za głupie. Próbuję ćwiczyć, ograniczyć się z jedzeniem. Zawsze jem 2 godziny przed snem. Chciałabym schudnąć do wagi min. 50kg, ale nie potrafię sobie odmówić słodyczy. Próbowałam się powstrzymać , ale jak mam tylko pieniądze i pójdę do sklepu czy sklepiku szkolnego, po coś co potrzebuję, od razu na myśl mi przychodzi coś słodkiego, nawet jak bym chciała nie odmówię sobie tego ciastka, drożdżówki czy czegoś innego bardzo tuczącego, a potem tylko gorzej, bo mam ochotę na więcej. Jakie mogę robić ćwiczenia, żeby choć trochę zeszło mi z brzucha i twarzy. I czy są proponowane jakieś diety dla nastolatków ?

Odnośnik do komentarza
Gość Lordzinka

Witam. Mam 30 lat schudłam przez 2-3 lata 35kg ćwiczę codziennie na samym początku ćwiczyłam po 4-5 godzin dziennie teraz jak ważę 53 kg ćwiczę mniej.Mam problem z wisząca skórą na brzuchu jest okropna ćwiczę 20 minut orbiter potem ABS brzucha około 8 minut potem brzuszki na ławeczce i czasami do godziny fitness.Stosuje kremy ujędrniające ,wyszczuplające i nic nie pomaga:( Jak stoję to jakoś w miarę to wygląda ale jak usiądę to mam wielką fałdę na brzuchu co mam z tym zrobić pomysłów już nie mam pomocy.

Odnośnik do komentarza
Gość Natalcia89

Witam, mam pytanie jak moge zrzucic kilka kg (zwłaszcza z partii takich jak brzuch, uda -szczególnie wewnetrznej strony oraz wyszczuplic talię) Mam 22 lata, problemy z tarczyca przez co mam problemy z dietami prowadzę mało aktywny tryb życia owoce warzywa jem sporadycznie najczęściej sięgam po jogurty pieczywo makarony kurczaczyka.. moja zmora są słodycze które uwielbiam . Chciłabym otrzymac jakąś porade.. nie koniecznie jakąś regorystyczną diete poprostu chciałabym wiedzieć jak poprawić sylwetke ..mając bardzo mało wolnego czasu. dziękuję

Odnośnik do komentarza
Gość Paulina123456

Mam na imię Paulina.Mam lat 12 i 153cm wzrostu.Ważę 50kg (bardzo dużo).Jak mogłabym zdrowo i szybko schudnąć około 11 kg? Ile muszę ważyć, bym nie była już gruba? Jem trochę słodyczy, nie jem chipsów, ani innych fast fudów. Co muszę jeść, by schudnąć? Jem 3-4 posiłki dziennie. Na śniadanie najczęściej serek, który ma dużo białka i 3,5 grama węglowodanów oraz kanapkę. Na drugie śniadanie kanapkę z serem żółtym. Obiad w zależności co mama ugotuje. Jem ziemniaki, a na kolację najczęściej kanapki o godzinie 18.30. Od kilku dni wychodzę na spacer około 20 - 25 minut. Gram w piłkę nożną. Moją słabością są słodycze, które podjadam między posiłkami. Co muszę zrobić, by schudnąć? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz niedoczynność tarczycy to trudno Ci utrzymać wagę, dlatego musisz bardzo uważać na to co jesz. Musisz stosować się do zasad lekkostrawnej diety oraz pilnować regularności posiłków. Na pewno słodycze muszą odejść, za to możesz sięgac po suszone owoce i orzechy.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że dobrze by było zacząć od zwykłego biegania. Codziennie po szkole biegaj ok. godzinki, może z jakąś koleżanką? Poza tym zawsze staraj się miec pod ręką orzechy i suszone owoce, po które sięgaj jak będzie Ci się chciało coś słodkiego.

Odnośnik do komentarza

50 kg to nie jest dużo! Rzeczywiście mogłabyś ważyć parę kilogramów mniej, biorąc pod uwagę wzrost. Jednak pamiętaj, że cały czas rośniesz i dojrzewasz, a Twoja figura będzie się stale zmieniać nawet bez diety. Nie możesz powinnaś stosować żadnej z nich. Jedynie postaraj się ograniczyć słodycze i inne niezdrowe przekąski. Poza tym postaw na aktywność fizyczną; biegaj, skacz na skakance, idź na rower, tańcz.

Odnośnik do komentarza

Mam 15 lat, 157cm wzrostu i ważę 54kg lecz nienawidzę swojego brzucha. Ma obwód 82cm. Dla mnie jest on strasznie duży i ma fałdki. Próbowałam dużo ćwiczeń na płaski brzuch ale i tak nie było żadnych efektów. Chciałabym wyglądać na chudą w stroju kąpielowym tego lata lecz brzuch i uda mi w tym przeszkadzają. Uda są strasznie szerokie i nie mogę nosić krótki spodenek ani spódnic ponieważ ocierają się jedna o drugą i to bardzo boli. Jak mam z tym walczyć??? Co zrobić żebym nie miała już z tym problemów??? Bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 15 lat, ważę 65 kg przy 178 cm wzrostu. Napiszę od razu, że chciałbym zrzucić parę kg, z 5 wystarczy, ale jak będzie więcej to czemu nie. Wiem, że jeszcze rosnę, ale po prostu ten brzuszek mi trochę przeszkadza... Chciałbym poznać odpowiednią dla mnie dietę, ćwiczenia itp. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry. Mam 13 lat. Od niespełna 3 miesiecy jetsem na diecie. Początkowo przez miesiąc była to dieta 1000kcal (może nieco więcej) bez cwiczeń. Od 2 miesięcy jestem na zdrowej diecie, jem ok. 1500-1600kcal, staram się codziennie cwiczyc aerobic od 30min do godziny, krece hula-hoop, kręcę się na twisterze, co jakis czas biegam i chodzę na rolkli chodze na piechotę do szkoły szyblim marszemj (15min w jedną stronę), nie korzystam z windy. Nie jem słodyczy, ewentualnie raz na 3tyg., miesiąc robię taki dzień, kiedy jem tylko śniadanie, 2śniadanie i obiad, potem słodycze, ale rezygnujac z podwieczorku i kolacji. Nie jem jasnego pieczywa, tylko ciemne, nie piję kolorowych napojów, tylko gorzkie herbaty,wodę i soi bez cukru, nie słodzę, piję chude mleko, jem chudy ser i chudą szynkę. Na poczatku diety przy moim wzroscie 164-165cm wazyłam 63,7 kg. W miesiąc straciłam około 4g. Teraz od przeszło 2 miesiecy ze zdrową dietą i cwiczeniami zrzuciłam tylko 1kg. Do wakacji chcę ważyc 50kg, utratę wagi rozłożyłam na pół roku. Co się dzieje? Niedawno byłam u lekarza, nie jestem na nic chora. Proszę o pomoc, bo tracę juz motywację.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam 17 lat (kalendarzowo 18) i sporą prawie dwudziestokilogramową nadwagę. Jestem bardzo wysoka, mam 180cm wzrostu i marzę o założeniu spódnic czy obcisłych bluzek. Niestety, moja nadwaga skutecznie mi to utrudnia. Rok temu rozpoczęłam dietę Dukana, którą dzielnie kontynuowałam przez ponad sześć miesięcy mimo, że jej jadłospis strasznie mnie osłabił. Dwa razy zemdlałam, nie mogłam się skoncentrować na lekcjach, a o ćwiczeniu na wf-ie już nie wspomnę. Schudłam około 15 kilo, niestety waga ta wróciła do mnie szybko i to z nadwyżką. Myślałam o ponownym spróbowaniu tej diety, jednak boję się, że znowu mnie ona osłabi. Bardzo zależy mi na schudnięciu tych kilkunastu kilogramów, ponieważ koniec maja to sezon wycieczek szkolnych i chciałabym być wtedy w formie. Zwracam się zatem do Was z pytaniem: czy istnieje jakiś skuteczny jadłospis lub schemat ćwiczeń, który umożliwiłby mi zrzucenie 10-15 kilo w nieco ponad miesiąc, przy czym moje oceny by na tym nie ucierpiały? Z góry dziękuję za poradę.

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkaf

Twój organizm potrzebuje teraz dużo energii, ponieważ ciągle się rozwijasz i wchodzisz w okres dojrzewania. W tej chwili masz prawidłową wagę, więc powinnaś raczej skupić się na zdrowym, zbilansowanym odżywianiu. Nie rezygnuj jednak z ćwiczen, ponieważ utrzymanie kondycji jest ważne zawsze i dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Gość szaramycha

Mam 16 lat waze 68-70 kg. mam okolo 174 wzrostu, podoba mi sie nawet budowa mojego ciala ale chcialabym schudnac z ud,brzycha i pupy. bardzo ciezko mi sie jest ciezko powsprzymac od zjedzienia czegos slotkiego. Od jakiegos miesiaca robie po 100 brzuszkow kazdego dnia (rano) ale to tej pory nie ma efektow nie schudlam wogle.. jem sniadanie o 11 w szkole na przerwie 2 kanapki i cos slodniego potem o 13 tez 2 kanapki jak wracam do domu o 16 to jem obiad jakies mieso,ziemniaki albo cos innego potem znowu cos slotkiego i potem siedzie przy komputerze jaka bym mogla stosowac diete zeby schudnac i dbrze wygladac co mam jesc? jakie cwiczenia stosowac prosze o podnie mi ile kalori moge dziennie zjesc i co ile jesc w jakich ilosciach

Odnośnik do komentarza

Przy takiej wadze absolutnie nie musisz stosować żadnych diet odchudzających. Wprowadź jedynie kilka zdrowych nawyków. Ogranicz słodycze, jeśli masz ochotę na coś słodkiego to sięgaj po owoce suszone. Jedz 5 mniejszych posiłków dziennie. Pij ponad 1 litr wody mineralnej. Pamiętaj by jeść dużo owoców i warzyw, chudego mięsa, nabiału, zdrowych węglowodanów (kasze, ciemny ryż, pełnoziarniste pieczywo). To w zupełności wystarczy. Poza tym ważna jest aktywność fizyczna. Możesz wybrać taką, która Ci się najbardziej podoba. Możliwości jest wiele - pilates, callanetics, zumba, jazda na rowerze, rolkach, basen, tańce, bieganie, ćwiczenia z tej strony w zakładce Artykuły. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Może spróbuj robić masaże peelingiem kawowym. Wymieszaj żel pod prysznic ze zmielona kawą i wcieraj energicznie w skórę. Poza tym stosuj zimne i ciepłe prysznice naprzemienne. Te sposoby doskonale ujędrniają obwisłą skórę.

Odnośnik do komentarza

Witam! Mam 22 lata, ważę 54 kilo przy wzroście 160 cm. Mimo, że BMI mam w normie są partie ciała, w których mam za duży obwód (talia 72 cm, biodra 90). Dwa tygodnie temu zaczęłam przygodę z bieganiem :) Co powinnam jeść, czego unikać? Jakie ćwiczenia dołożyć dodatkowo? Przyznam szczerze, że motywacja trochę siada z powodu braku rezultatów. Serdecznie dziękuję, Monika :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...