Skocz do zawartości
Forum

Bieganie, odchudzanie i bilans energetyczny


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,
Jestem licealistką, ważę 67 kg przy 166 cm wzrostu i chciałabym zrzucić kilka kilogramów. Od miesiąca biegam 3-4 razy w tygodniu przez ok. pół godziny. Chciałabym także zmodyfikować swoją dietę tak, abym była w stanie schudnąć. Nie musi być szybko, ważne aby to było odchudzanie zdrowe, samo bieganie bardzo polubiłam, a sport lubię, więc chciałabym być też po prostu bardziej wysportowana. :)
Teraz przechodząc do rzeczy - wyliczyłam, iż potrzebuję ok. 2100 kalorii dziennie. Tymczasem zanalizowałam moją codzienną dietę, z czego wyszło, że zjadam ok. 1600-1900 kalorii dziennie. Zwykle jest to jedna/dwie kanapki rano(ok. 8-10), następnie kanapka w szkole (ok. 14) i popołudniowy (ok. 16-17) obiad. Kolacji najczęściej nie jem, ewentualnie jakąś kanapkę. Jeśli powinnam przyjmować ok. 2100 kalorii, a zwykle jest to ok. 1600-1900, wychodziłoby na to, że powinnam schudnąć. Jednak utrzymuję taką dietę praktycznie od zawsze podczas roku szkolnego i nigdy nie zauważyłam, aby moja waga się zmieniała. Teraz pytanie - dlaczego tak się dzieje? :)
Wiem, że to pewnie dlatego, że spożywam nie do końca zdrowe produkty i bardzo nieregularnie, ale nieraz czytałam, że bilans energetyczny jest jasny i czytelny: kalorie na minus - chudniesz, kalorie na plus - tyjesz.
I jak zmodyfikować moją dietę, abym rzeczywiście miała szansę schudnąć?
Mam jeszcze jedno pytanie. Zwykle biegam wieczorem, między godz. 20-22. Wiem, że po treningu powinno się zjeść posiłek, jednak ja najczęściej nic nie jem, bo odzwyczaiłam się od kolacji, a żal mi napychać się po treningu ( i o tej godzinie) białym chlebem, czy czymś innym nie do końca zdrowym. Co w takim razie mogłabym sobie przyrządzać? I jak zmienić tok myślenia, że "te kalorie co wybiegałam, teraz zjem"...?
Ostatnie pytanie - czy schudnę biegając tak jak powiedziałam 3-4 razy w tygodniu po ok. 30-40 min? Myślałam też o włączeniu jakichś zajęć fitness, np. raz w tygodniu. Tylko boję się trochę, że nie będzie żadnych efektów.
Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

Niestety na diecie udalo mi sie schudnac tylko kilka kg (3 kg). Dodajac cwiczenia i bieganie uzyskalam kolejne 3 kg i teraz jest idealnie. Dieta mnie wysmuklila, a cwiczenia spalily tluszczyk. Generalnie ruch jest bardzo wskazany i nie mowie tutaj o kartozniczym wysilku, ale np. dlugie spacery plus odpowiednie jedzenie, na pewno dadza dobre efekty. Musi to byc wszystko dobrze zbilansowane. Trzeba na to poswiecic troche czasu. 3 razy w tygodniu jest ok i pamietaj ze zawsze musi byc dzien odpoczynku. Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Fakt, że twoja waga stoi w miejscu może być spowodowana tym, że dostarczasz paradoksalnie zbyt mała ilość kalorii. Biegasz dosyć często i regularnie, dodatkowo jesz mniej kalorii niż wymaga od ciebie zapotrzebowanie i być może Twój organizm zaczął się przestawiać na tryb głodówki - zatrzymuje więc tkankę tłuszczową. Może powinnaś trochę rozkręcić swój metabolizm - dołożyć trochę ćwiczeń siłowych dołożyć więcej produktów zawierających NNKT - łosoś, oleje roślinne, orzechy czy ostrzejszych przypraw np. cynamonu, imbiru czy pieprzu :)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem jedną z fajniejszych i lepszych ofert może się podzielić Marka Kappa  Mają bardzo duży wybór modeli, ja najczęściej zamawiam online i jestem bardzo zadowolona. Szczególnie cenię sobie w nich jakoś i uniwersalność, na pewno każdy znajdzie sobie coś dla siebie. Fajnie też, bo są dostępne w wielu sklepach stacjonarnych

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...