Forum Żywienie i fitness

wzdęcia

weronikam

weronikam

Jak zapobiec wzdęciom skoro jem lekko i 5 razy dziennie co 3 godziny i nadal dokuczają mi wzdęcia a lekarz mowił że powonnam zwiększyc zapotrzebowanie pożywienia lecz nadal mam problem ze wzdęciami i jak je całkoem zlikwidowc!? Ważne są szczehóły.. Jak żucie gumy cxy kawa którą lubie..

86642 weronikam Kobieta, 22 lata, brzesko

Odpowiedzi znajdują się poniżej

NH_Ursus

NH_Ursus

Proszę spróbować obserwować swój organizm m.in o jakich porach występują wzdęcia i po jakich produktach. Następnie wyeliminowanie tych produktów z diety i obserwacja czy wzdęcia powracają.
Często wzdęcia powodowane są przez rośliny strączkowe czy napoje gazowane.
Pozdrawiamy

222987 nh-ursus Kobieta, 27 lat, Warszawa
~Aaaagnieszkaaaa

~Aaaagnieszkaaaa

Co powoduje wzdęcia brzucha???? U mnie był to nabiał. Bez znaczenia czy zjadłam jogurt, wypiłam maślankę czy śmietankę w kawie. Zawsze reakcja była ta sama - wzdęcia, gazy itd. czasem nawet rozwolnienia. Długi czas jednak zajęło mi dojście do tego ze tak właśnie jest. Koleżanka zwróciła mi uwagę że jak wypije kawę z mlekiem, śmietana to zawsze pociągam nosem (mamy w pracy biurko w biurko) i to bez względu na pogodę. I tak było rzeczywiście ale nie tylko kiedy wypijam te zabielona kawę ale za każdym razem kiedy zjadłam nabiał z nosa ciekła mi woda a po połączyłam z tym że wtedy właśnie pojawiają się u mnie wzdęcia!!!! BINGO i byłam w domu. Odstawiłam więc wszystkie produkty mleczne i nabiał a zaczęłam pic probiotyk taki w formie koncentratu, w formie płynnej aby zastąpić jogurty i maślanki. I nie wiem czy to odstawienie mleka czy picie probiotyku czy oba te aspekty jednocześnie ale dawno już nie miałam tego uczucia wzdętego brzucha a moja perystaltyka jest rewelacyjna!!!!

~Warszawiakk

~Warszawiakk

Wzdęcia to powszechny problem i bez względu na to co je wywołuje (jedzenie w pośpiechu, tzw. "wzdymające produkty", alergie pokarmowe itd. itp.) przyczyna jest jedna złe trawienie czyli zła flora w jelitach. A na to jest jeden bardzo skuteczny sposób czyli probiotykoterapia czyli przywrócenie prawidłowego mikrobiomu w obrębie jelit. Pijemy wtedy koncentrat probiotyczny albo jak kto woli probiotyk w formie płynnej 3 razy dziennie do posiłku i to przez okolo 3 miesiace. Flora w jelitach wraca do normy, poprawia sie trawienie i znikają zgaga, wzdecia i refluks. Proste - proste tylko trzeba chcieć sobie pomóc :)!

~Karollinaa

~Karollinaa

W sumie, z tego co Pani pisze wynika, iż może miec to zwiazek z flora w jelitach. A jeśli tak jest to najlepiej zaczac pic probiotyki albo koncentraty probiotyczne i poprawić florę w jelitach. Wtedy wzdęcia znikną samoistnie, bo poprawia sie trawienie. To tak ogólnie i na szybko wyjaśnienie i rada.

~Sposóbnawzdęcia

~Sposóbnawzdęcia

Sposób na wzdęcia w 4 krokach:
1.Brak wzdęć = Dobra flora w jelitach.
2.Dobra flora w jelitach = Picie PROBIOTYKÓW, koncentratów probiotycznych.
3.Picie PROBIOTYKÓW, koncentratów probiotycznych = Dobre trawienie.
4.Dobre trawienie = Brak wzdęć.

~Moje bolesne wzdęcia

~Moje bolesne wzdęcia

Dzień dobry,
jak nazywają się te koncentraty probiotyczne albo jak kto woli probiotyk w formie płynnej? i gdzie je można kupić, pozdrawiam, B

~Karollinaa

~Karollinaa

Moje bolesne wzdęcia • 28.08.2019, 14:25
Dzień dobry,
jak nazywają się te koncentraty probiotyczne albo jak kto woli probiotyk w formie płynnej? i gdzie je można kupić, pozdrawiam, B

Dzień dobry,
koncentraty i probiotyki o których pisze/wspominam to koncentraty probiotyczne joy day i probiotyki joy day. Są w formie płynnej dlatego są tak skuteczne bo zawarte w nich prozdrowotne bakterie probiotyczne są od razu żywe i aktywne!!!! A te koncentraty i probiotyki można kupić np. w rossmannie, sklepach organic farm, aptekach oraz https://flowday.pl/kategoria-produktu/produkty/ . Pozdrawiam K

~ernusia8

~ernusia8

wiesz co..mnie na wzdęcia pomógł preparat intesta, spróbuj go może, a zobaczysz że poczujesz ulgę :)

vaanessa

vaanessa

A może warto odwiedzić gastrologa ? Miałaś zrobione takie badania , jak USG ? Dobrze byłoby też zrobić gastroskopię lub ewentualnie kolonoskopię , żeby sprawdzić , co dzieje się w tych jelitach . niby to tylko wzdęcia , ale na twoim miejscu bym takich objawów nie bagatelizowała , bo być może rozwija się coś groźniejszego . Nie piszę tego , żeby cię nie daj Boże straszyć , ale lepiej się zbadać , żeby mieć pewność i w razie czego podjąć odpowiednie leczenie . takie wzdęcia to na przykład mogą występować w przypadku nieswoistych zapaleń jelit

255694 vaanessa Kobieta, 32 lata, Kraków
~OlGuJaGr

~OlGuJaGr

Zgadza sie warto zasięgnąć opinii u gastrologa, oczywiscie jesli wzdęcia są przewlekłe i bardzo dokuczliwe, oraz zrobić badania aby wykluczyć poważniejsze dolegliwości. A tak doraźnie aby sobie pomóc pic po prostu do posiłku np.koncentrat probiotyczny owoce lasu. Bakterie probiotyczne pomogą strawić zjedzony pokarm a dodatkowo będę wspomagaly flore w jelitach w trawieniu.

~Jasiekkkk

~Jasiekkkk

Tabletki z reklam... jeśli ktoś woli maskować przyczynę to pewnie na chwile pomagają.
Lepiej jednak aby sie ich pozbyc to:
- zmienić dietę na lżej strawna
- picie większej ilości wody
- jedzenie mniejszych porcji jednorazowo
- 5 posiłków zamiast 3
- spokojniejsze, wolniejsze jedzenie
- picie probiotyków, koncentratów probiotycznych pomagających w trawieniu i regenerujących florę w jelitach.