Skocz do zawartości
Forum

Małe kuleczki pod sutkami a ginekomastia


Gość Marcin177

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam skonczone 17 lat i podejrzewam u siebie ginekomastie. Objawy takie jak swedzenie czy bolesnosc nie wystepuje, natomiast kiedy macam sutki czuje takie malutkie kuleczki (sa bardzo malutkie). Te schorzenie zauwazylem u siebie jakies 8 miesiecy temu ale nie przejmowalem sie tym bo bylem pewny ze to z nadwagi - 8 miesiecy temu wazylem 99 kg przy 188 cm wzrostu. Wzialem sie za siebie i zrzucilem 16kg. Wszedzie jest wyrazna roznica ale niestety cycki dalej odstaja na okolo 1cm. Pod wplywem zimna lub dotyku wracaja do normalnej postaci. Zaczalem sie niepokoic i poszedlem do lekarza rodzinnego. Ten natomiast nie dotykajac ich i patrzac z 4 metrow powiedzial ze to nie duza ginekomastia i pewnie sama zejdzie, dodal ze w ciagu kilku miesiecy powinna zejsc, kiedy mu powiedzialem ze mam od 8 miesiecy to sam nie wiedzial co powiedziec i odparl zebym jeszcze poczekal i zalecil mi nie jesc kurczakow ani jaj kurzych. Nie wiem co to ma wspolnego ale fakt ze jadalem to codziennie ( na obiad prawie zawsze smazona piers z kurczaka i od czasu do czasu jajka gotowane) Niestety przestalem to jesc od 3 tygodni a efekt zerowy. Nie bralem nigdy sterydow! Jesli to spowodowane jest wiekiem dojrzewania to kiedy samo zejdzie?
PS. Chcialem skierowanie do endokrynologa ale lekarz rodzinny sie zasmial i powiedzial ze nie potrzeba. PROSZE O POMOC!! Z gory dziekuje i pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza

W wieku 12 lat poczułem coś twardego pod lewym sutkiem. Pokazałem to mamie, ale powiedziała, że niektórzy chłopcy tak mają. Po jakimś czasie to samo pojawiło się na prawym. Dwa lata temu byłem na bilansie i przy okazji zapytałem o to i lekarz powiedział, że powinno zniknąć, ale do tej pory nie znika. Od czerwca dzieje się coś dziwnego. W czerwcu lewy sutek zaczął się zmniejszać i przestał boleć aż stał się ledwo wyczuwalny, ale za to prawy zaczął się powiększać i bolał. Na początku sierpnia byłem zadowolony z powodu tego, że oby dwa guzki zaczęły się zmniejszać, ale tylko przez kilka dni jak ZNOWU lewy zaczął się powiększać i boleć a prawy jest ledwo wyczuwalny. Nie wytrzymuję z tym... wieczne krycie się żeby ktoś przypadkiem nie zauważył tych napompowanych sutów. Sporo ćwiczę i już klata ładnie się wyrzeźbiła, ale wygląda słabo ze względu na te suty. Niedługo skończę 15 lat, czyli ten problem mam 3 lata i nadal nie znika, jeśli w ogóle zniknie...

Odnośnik do komentarza
Gość Zmaartwiona

Mój brat miał podobne problemy, ale zareagowałyśmy szybko i poszłyśmy do naszej zaufanej kliniki http://www.oberclinic.pl/. Lekarz obejrzał zmiany, które zaszły i zastosował odpowiednie leczenie. Szybkie działanie i skuteczna pomoc jest ważna. Na szczęście mojemu bratu udało się pomóc, ale nie wszyscy reagują od razu i z tego rodzą się liczne komplikacje. Nie ma co zwlekać, musisz iść do specjalisty. Nasza poradnia, do której chodzimy ma samych sprawdzonych lekarzy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...