Forum Zdrowie

Czy THC obniża poziom złego cholesterolu i trójglicerydów

~Mezczyzna333

~Mezczyzna333

Witam,

Zadałem tu już kilka pytań a jedno odnośnie statyn.
Wyczytałem, że to straszny syf, że jak już zacznie się to brać to trzeba kontynuować, że może się rozwinąć cukrzyca w wyniku jego przyjmowania, że pamięć siada itd. Naturalnie - jeśli mam dostać cukrzycy albo nie wiedzieć co robiłem godzinę temu przez całe życie (a mam 32 lata) to chyba już wolę zawał.

Oczywiście jestem na dość restrykcyjnej diecie odkąd się dowiedziałem, że mam wysoki cholesterol i TG ale podobno przy moich wartościach trzeba brać leki. Statyn nie tknę żeby nie wiem co. Zacząłem się natomiast zastanawiać czy marihuana (medyczna żeby nie było) może tutaj pomóc?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ka-wa

ka-wa

Nie kombinuj, poczekaj pół roku, kontroluj trójglicerydy, nie bierz statyn, jak nie chcesz, zobaczysz jak będzie działać dieta, mniej będziesz jadł, więcej się ruszał, schudniesz, zobaczysz, jaki będzie efekt.
Na pewno nie ma cudownego leku na obniżenie.
Myślę, że ta marihuana jst przereklamowana, jak i olejek z konopi siewnych.
Tu jedynie może Ci ktoś zareklamować, dlatego nie pytaj o to na forum, bo możesz być wprowadzony w błąd.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 104 lata, Toruń
~Mezczyzna333

~Mezczyzna333

A czy te statyny są na prawdę aż tak złe i szkodliwe?
Skoro lekarze je przepisują ludziom ogólnie zdrowym tylko z wysokim cholesterolem to chyba wiedzą co robią? Szczerze powiedziawszy to ja nie chcę tego brać bo w internecie aż huczy o ich szkodliwości. Ale nie jestem w stanie uzyskać jednoznacznej odpowiedzi czy faktycznie aż tak szkodzą czy nie. Jeśli to tylko bujda na kółkach to ja nie mam z tym problemu żeby to łykać. Nigdzie się nie mogę dowiedzieć o co tu tak na prawdę chodzi.

ka-wa

ka-wa

Każdy lek na jedno pomaga, na drugie szkodzi, jakby statyny nie były takie szkodliwe, tyle by o tym nie pisano.

Problem w tym, że one raczej bardziej obniżają cholesterol niż trójglicerydy, dlatego ja bym przez pół roku stosowała tylko dietę.
Na pewno obniża tg codzienne jedzenie na śniadanie owsianki, poczytaj o domowych sposobach na obniżenie tg.
Żeby mniej jeść, przed każdym posiłkiem wypij szklankę wody.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 104 lata, Toruń
~Mezczyzna333

~Mezczyzna333

ka-wa dzięki za odpowiedź. Na diecie jestem od stycznia i całkowity to mi ładnie schodzi w dół. Byłem u innego lekarza powiedział żeby stosować dietę i sprawdzić za miesiąc-dwa czy idzie dalej w dół.

ka-wa

ka-wa

Nie wiem jaką dietę stosujesz, ale wg mnie najlepsza dla Ciebie by była cukrzycowa, bo to w sumie jest to dieta najzdrowsza.
Natomiast wątpię czy dieta cholesterolowa zmniejszy tg.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 104 lata, Toruń
~Mezczyzna333

~Mezczyzna333

Wykluczyłem całkowicie tłuszcze zwierzęce, jeśli już to spożywam roślinne. Ograniczyłem też do absolutnego minimum spożycie cukrów w każdej postaci. Choć cukier mam dobry (75-80)

~Mezczyzna333

~Mezczyzna333

ka-wa a kojarzysz jakieś dobre suplementy diety na te trójglicerydy?

Omega-3?

ka-wa

ka-wa

Nie mam przekonania do żadnych suplementów.
Rozumiem, że alkohol też wykluczyłeś.
Omega3 jak i wszystkie witaminy i mikroelementy trzeba dostarczać z pożywieniem.
Dlatego dobrze jakbyś miał ustawioną dietę przez dietetyka.

--

Szanuj zdanie innych...

104146 ka-wa Kobieta, 104 lata, Toruń
~Mezczyzna333

~Mezczyzna333

Tak. Alko póki co odstawione całkowicie. Bez nawet jednego piwa czy przysłowiowej lampki wytrawnego wina do obiadu.

~dr. Mabuse

~dr. Mabuse

A gdyby tak poczytac "cholesterol".Opinie niejednoznaczne naukowcow. Pod czas sekcji zwlok zapchane zyly maja konsystencje podobna do "raf" koralowych.? Trzeba je rozbic mlotkiem .?? Wiec dalej pytania .? To samo dotyczy wielkosci stezenia cholesterolu. Tutaj tez sa rozbieznosci .Wreszcie zaklady farmaceutyczne ??Tutaj jest najwiecej pytan ,duzo pytan ????

~Gibson339

~Gibson339

Zażywałem statynę przez 2,5 roku - dostałem porażenia mięśni gładkich - kinaza kreatyny norma max 180 - ja miałem ok. 7000 - trafiłem do szpitala. Koszmar , ból mięśni i nie ma na to leku - może miałem pecha, ale lekarze skłaniają się do skutków statyny (Atoris)

~megdunia

~megdunia

mi jedynie pomogło odpowiednie leczenie, najpierw zrobiłam badania - lipidogram w laboratorium diagnostyce, a potem jak dostałam wyniki i jak zobaczyłam jakie są złe, to poszłam od razu do lekarza, on przepisał odpowiednie leki na zbijanie cholesterolu plus dodatkowo zalecił stosowanie diety