Skocz do zawartości
Forum

Czy THC obniża poziom złego cholesterolu i trójglicerydów


Gość Mezczyzna333

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mezczyzna333

Witam,

Zadałem tu już kilka pytań a jedno odnośnie statyn.
Wyczytałem, że to straszny syf, że jak już zacznie się to brać to trzeba kontynuować, że może się rozwinąć cukrzyca w wyniku jego przyjmowania, że pamięć siada itd. Naturalnie - jeśli mam dostać cukrzycy albo nie wiedzieć co robiłem godzinę temu przez całe życie (a mam 32 lata) to chyba już wolę zawał.

Oczywiście jestem na dość restrykcyjnej diecie odkąd się dowiedziałem, że mam wysoki cholesterol i TG ale podobno przy moich wartościach trzeba brać leki. Statyn nie tknę żeby nie wiem co. Zacząłem się natomiast zastanawiać czy marihuana (medyczna żeby nie było) może tutaj pomóc?

Odnośnik do komentarza

Nie kombinuj, poczekaj pół roku, kontroluj trójglicerydy, nie bierz statyn, jak nie chcesz, zobaczysz jak będzie działać dieta, mniej będziesz jadł, więcej się ruszał, schudniesz, zobaczysz, jaki będzie efekt.
Na pewno nie ma cudownego leku na obniżenie.
Myślę, że ta marihuana jst przereklamowana, jak i olejek z konopi siewnych.
Tu jedynie może Ci ktoś zareklamować, dlatego nie pytaj o to na forum, bo możesz być wprowadzony w błąd.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Mezczyzna333

A czy te statyny są na prawdę aż tak złe i szkodliwe?
Skoro lekarze je przepisują ludziom ogólnie zdrowym tylko z wysokim cholesterolem to chyba wiedzą co robią? Szczerze powiedziawszy to ja nie chcę tego brać bo w internecie aż huczy o ich szkodliwości. Ale nie jestem w stanie uzyskać jednoznacznej odpowiedzi czy faktycznie aż tak szkodzą czy nie. Jeśli to tylko bujda na kółkach to ja nie mam z tym problemu żeby to łykać. Nigdzie się nie mogę dowiedzieć o co tu tak na prawdę chodzi.

Odnośnik do komentarza

Każdy lek na jedno pomaga, na drugie szkodzi, jakby statyny nie były takie szkodliwe, tyle by o tym nie pisano.

Problem w tym, że one raczej bardziej obniżają cholesterol niż trójglicerydy, dlatego ja bym przez pół roku stosowała tylko dietę.
Na pewno obniża tg codzienne jedzenie na śniadanie owsianki, poczytaj o domowych sposobach na obniżenie tg.
Żeby mniej jeść, przed każdym posiłkiem wypij szklankę wody.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość Mezczyzna333

ka-wa dzięki za odpowiedź. Na diecie jestem od stycznia i całkowity to mi ładnie schodzi w dół. Byłem u innego lekarza powiedział żeby stosować dietę i sprawdzić za miesiąc-dwa czy idzie dalej w dół.

Odnośnik do komentarza
Gość dr. Mabuse

A gdyby tak poczytac "cholesterol".Opinie niejednoznaczne naukowcow. Pod czas sekcji zwlok zapchane zyly maja konsystencje podobna do "raf" koralowych.? Trzeba je rozbic mlotkiem .?? Wiec dalej pytania .? To samo dotyczy wielkosci stezenia cholesterolu. Tutaj tez sa rozbieznosci .Wreszcie zaklady farmaceutyczne ??Tutaj jest najwiecej pytan ,duzo pytan ????

Odnośnik do komentarza
Gość Gibson339

Zażywałem statynę przez 2,5 roku - dostałem porażenia mięśni gładkich - kinaza kreatyny norma max 180 - ja miałem ok. 7000 - trafiłem do szpitala. Koszmar , ból mięśni i nie ma na to leku - może miałem pecha, ale lekarze skłaniają się do skutków statyny (Atoris)

Odnośnik do komentarza

mi jedynie pomogło odpowiednie leczenie, najpierw zrobiłam badania - lipidogram w laboratorium diagnostyce, a potem jak dostałam wyniki i jak zobaczyłam jakie są złe, to poszłam od razu do lekarza, on przepisał odpowiednie leki na zbijanie cholesterolu plus dodatkowo zalecił stosowanie diety

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...