Forum Zdrowie

Guz na łączeniu rękojeści z trzonem mostka

~20lat męzczyzna

~20lat męzczyzna wpis edytowany

Witam na wstępie proszę o zobaczenia zdjęcia pogladowego z umiejscowieniem guza :

https://ifotos.pl/zobacz/Gray112pn_qnehxax.png

zaznaczone na czerwono

Jest zrośnięty na łączeniu przy rękojesci mostka, wystaje ponad skore jakies 0,5 cm około, kiedyś uderzyłam się w klatke piersiową za młodu na wycieczce o skałę w górach upadłam na nią mostkiem kilka dni odczuwałam bol ale przeszlo po tygodniu albo dwóch bylo to dobre 6-7 lat temu, możliwe że nadkruszyłam mostek, ale żebym do tego czasu nie zauważyła az takiej zmiany otóż guz wystaje ponad mostek od profilu wygląda to strasznie jakby my cos wyrastalo z klatki piersiowej ? pomijam fakt że miałam RTG 7 mies temu ( w innej sprawie) lekarz nawet nic nie powiedział stąd me obawy że tego nie było,
po 2 stronie jest taki sam tylko ok 3 razy mniejszy.
guzy są twarde sciśle przylegają do trzonu mostka, teraz bolą ale wydaje mi sie ze to boli skóra od macania ich a nie same guzy
wiek 20lat
7 mies temu leżałam też w szpitalu i robili mi przeróżne badania przez 3 dni ktore nic nei wykazały ,prawdopodobnie wszysto w normie

nie licze na wróżenie co to jest tylko jakies wskazówki, czy mostek może sie tak dziwnie zrosnąć po uszkodzeniu lub z czym się to najbardziej panstwu kojarz? jakakolwiek opinia... proszę , nie jest to na pewno tłuszczak, ponieważ jest to bardzo twarde

niestety wizyte u lekarza mam 19-03-2018 tak wszysto pozajmowane.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~ja123123123

~ja123123123

cięzko powiedzieć czy prosty, jedyne co wiem to to że mam krzywą klatkę lewastrona jest ku górze a prawa jest normalnie

w tych badaniach szpitalnych wyszło tylko że silny niedobór D3

szukalem po internecie typu "guz na mostku" i nic nie znalazłem poprostu nic ludzie tylko zadaja pytania, nie ma nic konkretnego :(...... nie była bym tym szkokowana gdybym to miala od zawsze ale jestem oszołomiona teraz bo ja nie wiem czy to miałam czy nie a jest naprawde duze ciezko przeoczyc jak na to patrze

~mgmg

~mgmg

moze od tej wady postawy. Skoro jest po drugiej stronie, ot jest to cos anatomicznego, a wady postawy powoduja rozne dodatkowe zmiany.

dziwne, ze piszesz '20 lat mezczyzna', potem uzywasz form zenskich, a potem na przemian.

~ja213123213213123

~ja213123213213123

piszę w imieniu brata, wybaczcie

jakie badania polecacie zrobić sam RTG wystarczy?

usg cos pokaże?

~ja 123123

~ja 123123

nie moge edytować poprzedniego posta,
chodzi o to że nie chce miec RTG gdyż w 2017 miał on robione 2 razy 3 raz na rok to za duzo moim zdaniem, nie powinno sie tyle rtg robic.

czy usg cos wykaże?

~JA123123123

~JA123123123

termin jest na za tydzień ale co on może, nic.... bez rtg nie da rady, nie oriętuje się Pan/Pani czy usg wykrywa zmiany kostne?