Skocz do zawartości
Forum

Lek Metypred


Gość Alex090

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam 17 lat i jesten dziewczyną. Około 5 lat temu zachorowałam na dosyć poważne zapalenie krtani i tchawicy oraz oskrzeli, antybiotyki i zastrzyki nie pomagały. Udałam się do pulmunologa. Lekarka zrobiła spirometrię i stwierdziła astmę. Przypisała leki, w tym właśnie steryd Metypred, brany raz dziennie. Bardzo mi pomagał, po jednej tabletce czułam poprawę, nie miałam skutków ubocznych. Przyjęłam całe jedno opakowanie i wróciłam do lekarza. Objawów "astmy" już nie było, czyli zła spirometria była od zapalenia. Lek odstawiłam. Potem gdy pojawiały się jakieś ostrzejsze infekcje to poszłam do rodzinnej i ona wypisała mi ten lek i gdy źle się czułam to przyjmowałam po jednej tabletce lub pół. Nie wiedziałam wtedy, że nie powinno się go tak brać i odstawiać. Nic mi nie było, a objawy choroby zawsze szybko przechodziły. Przestałam go brać jak naczytałam się o skutkach ubocznych. Od tamtej pory nie mam objawów astmy, nie biorę też tego leku. Ale mam kolejny problem. Jakoś rok po braniu Metypredu dostałam pierwszych ataków paniki i objawów nerwicy lękowej. W dzieciństwie miałam stwierdzone objawy nerwicy serca i bardzo prawdopodobne, że nerwica rozwijała się od wczesnego dzieciństwa. Potem na jakiś czas wszystkie objawy nerwicy minęły i kolejny epizod pojawił się w 2015 roku i trwa po dziś dzień. Zastanawiam się, czy nieumiejętne przyjmowanie mogło spowodować jakieś zmiany w organizmie, które są teraz widoczne? Jeśli wtedy nie miałam skutków ubocznych, to może te objawy nerwicowe są spowodowane tym lekiem? Czy to w ogóle możliwe, że dzisiaj może coś mi po nim być?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...