Skocz do zawartości
Forum

jak odróżnić szumy uszne od omamów?


Gość rotuA

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam taki problem otóż moja Babcia cierpiała na szumy uszne. ja od kilku lat zmagam się z podobną dolegliwością. polega to na tym że jak zbliża się noc to pojawiają się w uszach i głowie dźwięki jakby jakiejś piszczącej maszyny. coś na kształt alfabetu morse'a. dodam że od tych kilku lat choruję też na zaburzenia psychiczne. właściwie to zmagam się z tym od szkoły podstawowej. jestem osobą bardzo impulsywną, emocjonalną i popadającą w skrajności i do tego miewam dziwactwa w sposobie myślenia i zachowania. biorę leki antypsychotyczne kwetiapinę, rispolept i depakinę. pomimo brania tych leków pojawiają się te doznania zmysłowe które tylko ja słyszę. kilka lat temu przerwałem leczenie i przeszedłem według lekarza psychiatry epizod maniakalny. jak odróżnić czy te piski które słyszę to szumy uszne czy może to jednak halucynacje słuchowe które wynikają z choroby psychicznej? dodam że miewam też złudzenia optyczne i doznania percepcyjne dotykowe.

Odnośnik do komentarza

Kryterium rozróżniającym jest krytycyzm względem tychże doznań. Jeśli jest Pan w stanie przyjąć do wiadomości, że tylko Pan je słyszy to dobrze. Radziłabym porozmawiać o tym z psychiatrą bo może to efekty uboczne leków, problemów z ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza

Szumy uszne są słyszalne tylko w ciszy, gdy do człowieka nie docierają inne bodźce ( a więc np. przed spaniem, w odosobnionym miejscu). Wielu ludzi słyszy wówczas coś w rodzaju pisków czy szumu, ale są to dźwięki jednostajne. Czy jeśli włączysz cicho muzykę, to te piski też słyszysz? Jeśli nie, to raczej są to po prostu szumy uszne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...