Skocz do zawartości
Forum

choroba?? przemęczenie?


Gość Kamilkrl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamilkrl

witam, mam 19lat od ponad 2 tygodni pracuję na umowę w firmie ślusarskiej, gdzie również są malowane części do maszyn rolniczych. Praca jest na 3 zmiany, od 6 do 14 pierwszy tydzień, od 14 do 22, drugi oraz od 22 do 6. O ile pierwsze 2 tygodnie robiło się w porządku, o tyle jak zacząłem pracować zmianę od 22 do 6 to coś się dziwnego dzieje, o ile pierwsze 2-3godziny jest w porządku, o tyle potem zaczyna mi się coś jakby gromadzić w nosie, nie mogę tego wysmarkać ani nic, a gdy coś przełykam to trochę mnie to boli. Najgorsze zaczyna się rano, idę spać o 6.30, wstaję o 13-14 i jestem strasznie słaby, kaszlę jakąś wydzieliną a nos mam pełen.
Proszę powiedzieć, czy to dlatego że mój organizm się do pracy przyzwyczaja, czy może to przez tę farbę albo szlifierkę.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Takie zaburzenie trybu dzienno-nocnego nie byłoby korzystne dla nikogo..
No a tak silna reakcja w nosie wskazuje właśnie najprawdopodobniej że coś tam mocno się w powietrzu kręci - mogą to być zarówno "opary" tych wspomnianych farb (a raczej to nic przyjaznego życiu człowieka skoro ma się na wiele lat do metalu "przyklejać"), jak i pyły z maszyn. Samo miejsce które opisałeś to już tyle, że pewnie powodu tego stanu nie trzeba szukać wiele dalej.

Pytanie tylko, do rozważenia samemu, to czy musisz tam zostać, czy może jest jakaś alternatywa. Bo jeśli tak szybko są niepożądane objawy, których wcześniej nie było, to może nie warto czekać, aż jeszcze bardziej wpłynie to na Twoje zdrowie. Jesteś młoda osobą, więc perspektyw na coś bardziej dla Twojego zdrowia przyjaznego pewnie jest jeszcze wiele.

W każdym razie życzę by były i by oddychało się z lekkością :)
(No bo tylko nosem powinniśmy oddychać)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...