Forum Zdrowe zęby

Czy da się delikatnie wybielić zęby?

~Joasiaa

~Joasiaa

Chciałabym delikatnie wybielić moje zęby. Nie chcę jednak mieć jakiegoś nienaturalnego efektu olśniewająco białych zębów bardziej mi zależy na naturalnym efekcie. Próbowałam już różnych past i preparatów jednak chyba nie ma żadnego efektu.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Klaudia1989

~Klaudia1989

Ja zapłaciłam co prawda trochę pieniędzy w gabinecie stomatologicznym jednak było warto skorzystać z profesjonalnych usług stomatologa.

~KalliNaa

~KalliNaa

Hmm... jak pytasz o delikatne wybielenie zębów to chyba nie masz większych problemów :) Co innego jak ktoś już dostaje "szarych" zębów to wybielanie jest faktycznie świetne - ale chodzi mi tu bardziej o profesjonalne w gabinecie wybielanie.

~Joasiaa

~Joasiaa

Miałam na myśli delikatnie pod kątem tego, żeby nie uszkodzić szkliwa itd. Nie mówię, że mam super białe zęby i mam kaprys, żeby były jeszcze bardziej naturalne. Mam żółtawe zęby i inne sposoby na ich wybielenie nie za bardzo podziałały.

~Weka

~Weka

Jeżeli chodzi o pasty to mam wątpliwości czy pasty wybielają - bardziej chyba czyszczą. Pasty oczywiście mogę być bardziej ścieralne lub mnie (w sensie ich działanie na brud). Oczywiście jeżeli chodzi o wybielanie to jestem zdania, że warto wydać pieniądze w profesjonalnym gabinecie.

~Anka_Anka

~Anka_Anka

Ja się skusiłam za namową mojej pani stomatolog na wybielanie i przyznam, że było warto. Kolor moich zębów znacząco się poprawił i widać to gołym okiem.

~Marietta_09

~Marietta_09

Ostatnio gdzie właśnie czytałam o jakimś preparacie (chyba kosztuje coś koło 200zł) który daje jakieś efekty po 10 dniach. Jednak ile w tym prawdy? Nie wiem - mógł to być jakiś artykuł sponsorowany.

~Dagmara9090

~Dagmara9090

Ale gdzie również czytałam - odnosząc się do Waszego tematy, że są pasty które są nastawione na wybielanie. Nie pamiętam nazwy ale zachęcam do wygooglania.

~Kukuleczka

~Kukuleczka

A ja nie polecam domowych metod na wybielanie jakimiś tam preparatami bo sobie tylko narobiłam problemów. Oczywiście nie chodzi mi tu o higienę i szczotkowanie zębów ale o preparaty na wybielanie. Chcesz mieć białe zęby idź do specjalisty.

~patrycja3331

~patrycja3331

Jak chciałam delikatnie wybielić zęby, to używałam pasty wybielającej. Jednak przyszedł czas, że zachciało mi się profesjonalnego wybielania. W Warszawie mogę polecić Romanik Dominikę, przyjmuje w Śródmieściu. Najważniejszy jest trwały efekt - takie domowe wybielanie będzie niestety tylko doraźne.

~GabinetSteczko

~GabinetSteczko

Aktualnie wszyscy chcemy mieć białe zęby. Na rynku jest wiele rodzajów past wybielających. zawierają one głównie substancje ścierne i słabo wybielające.
Wybielanie w gabinecie polega na aplikacji żelu zawierającego substancje utleniająca- najczęściej jest to nadtlenek karbamidu, lub mocznika. Dodatkowo zawarte są tam substancje powodujące znoszenie nadwrażliwości zębiny, jony fluoru i inne zwiększające komfort kuracji. Aplikacja żelu może przebiegać z pomocą specjalnych indywidualnie robionych szyn nakładkowych ( wtedy stężenie żelu jest niższe) Bądź bezpośrednio w gabinecie nałożony na zęby żel dodatkowo jest naświetlany zimnym światłem ze specjalnej lampy - pod bezpośrednią kontrola lekarza.
Należy liczyć się z faktem że przed zabiegiem wybielania konieczne jest wykonanie higieny profesjonalnej- usunięcie kamienia nazębnego, jak również z tym że po wybielaniu będzie konieczność wymiany wypełnień w zębach przednich ze względów estetycznych- wypełnienia nie ulegną wybieleniu.
Trwałość tego zabiegu z czasem mija. Jest to indywidualnie zmienne i trwa od 6 mies. do półtora roku. Wydaje mi się że zawsze należy się zastanowić, czy efekt uzyskany po zabiegu higieny i profesjonalnym oczyszczeniu zębów nie jest już dla nas satysfakcjonujący

Pozdrawiam
Gabinet Steczko