Forum Uroda

Sucha skóra na policzkach

milika

milika

Mianowicie, mam bardzo przesuszona skóre na policzkach. Moja cera jest bardzo przetłuszczajaca sie w strefie T i sucha na kosciach policzkowych.

Co polecacie do nawilzenia??

94252 milika Kobieta, 24 lata, Zamość

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

Nadmierne przetłuszczanie się skóry w strefie T oraz suchość w obrębie pozostałych partii skóry to częsty problem w przypadku cery mieszanej. Niektóre partie skóry wymagają normalizacji, z kolei pozostałe wymagają silnego nawilżenia oraz odżywienia.

W obrębie strefy T możesz stosować maski normalizująco-ściągające, np. maskę z zielonej glinki. Z kolei na suche partie skóry aplikuj w tym czasie maski regenerujące, które są bogate w emolienty - substancje odbudowujące barierę lipidową skóry. Taki zabieg wykonuj dwa razy w tygodniu ;)

O szczegółach dotyczących pielęgnacji cery mieszanej przeczytasz tu http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-mieszana

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 32 lata, Warszawa
~Kasia Danek

~Kasia Danek

Ja mam taką skórę przesuszoną właściwie na całej twarzy. Stosowałam tez różnego rodzaju preparaty, ale ostatecznie zdecydowałam się na zabieg z użycie preparatu Restylane Skinboosters gdzie jest kwas hialuronowy a jak wiadomo on zapewnia odpowiednie nawilżenie

~mirka33

~mirka33

~BasiaWaga
Polecam Ci krem na bazie konopi. Osobiście używam kremu Annabis https://konopieizdrowie.pl/pl/producer/Annabis/27 działa on bardzo łagodząco na skórę i nawilżająco.

Dokładnie, takie kremy i tez maści konopne bardzo pomagają na suchą skórę. Te z marki Annabis są dobre, ja kilka już testowałam i jak coś mogę polecić któryś konkretny :)

Nastka8

Nastka8

Zgadzam się, że produkty z olejem konopnym w składzie świetnie sprawdzają się u posiadaczek skóry skłonnej do przesuszania, atopowej i wrażliwej. Mimo, ze mam cerę mieszaną, to często sięgam po krem nawilżająco-natłuszczajacy z NovaClear Atopis, który zawiera właśnie w/w składnik, dzięki czemu po jego użyciu skóra jest zregenerowana, nawilżona i wygładzona.

201823 nastka8 Kobieta, 28 lat, Warszawa