Forum Uroda

Nadmierne owłosienie na pupie

Cherry94

Cherry94

Witam! Mam problem z nadmiernym owłosieniem na pupie. Włoski są bardzo widoczne, ponieważ jestem brunetką. Im bliżej okolic odbytu, tym są ciemniejsze, dłuższe i jest ich więcej. Wyglądają praktycznie jak włosy łonowe.
Co mogę z nimi zrobić? Dodam, iż mam 19 lat i nie mam kasy na ich laserowe usuwanie. Bardzo się ich wstydzę. Muszę nosić bieliznę, która zakrywa większą część pośladków. Nie wyobrażam sobie nawet wybrania się latem nad morze i chodzenia w bikini...
Czy krem do depilacji mógłby rozwiązać mój problem? Czy po nim włosy rosłyby mocniejsze? Wykluczam depilację woskiem, ponieważ bardzo boję się bólu.

Na reszcie ciała owłosienie mam normalne.

94943 cherry94 Kobieta, 25 lat, bfbgff

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kosmetolog Joanna Hirszler

kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

W tym przypadku najskuteczniejsza by była epilacja laserowa. Wykonanie zabiegu w obrębie tak niewielkiego obszaru wcale nie musi dużo kosztować, a efekty są bardzo szybko widoczne. Na kilka lat mamy spokój z niechcianym owłosieniem, także taka inwestycja jest bardzo korzystna. Istotne jest jednak to, aby epilację wykonać za pomocą lasera, a nie IPL'a - ta druga metoda jest mniej skuteczna i wymaga wielokrotnego powtórzenia zabiegu.

Kremu do depilacji nie polecam, ponieważ nie stosujemy go w okolicy miejsc, takich jak przejście skóry w błony śluzowe. Depilację za pomocą maszynki również odradzam, gdyż metoda ta spowoduje pogrubienie włosków i problem się nasili.

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 32 lata, Warszawa
Lola01

Lola01

jesli depilacja laserowa pomaga na kilka lat to mysle ze warto odlozyc troche pieniedzy na nia

--

Dopiero późn

84662 lola01 Kobieta, 34 lata, Wawa