Forum Uroda

Pojawianie się nowych pieprzyków

~clark4f

~clark4f

Witam
od dziecka na ciele miałam kilka małych pieprzyków, jednak zauważyłam, ze w ostatnich miesiacach pojawiło sie kilka małych pieprzykowych kropeczke na moim ciele. czy cos je moglo spowodowac/ nasilic? Czy to normalne ze z wiekiem moga pojawic nowe pieprzyki?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Dorotka z krainy Oz

~Dorotka z krainy Oz

nie to normalne, że czasem pojawiają się nowe pieprzyki. Ja też tak mam jedne się pojawiają inne znikają. Póki nic się z nimi nie dzije, nie rosną nagle, mała ładny kształt i kolor to wszystko jest ok

dadaaria

dadaaria

mozesz usunac laserowo u dermatologa moja znajoma usuwala i ani sladu po pieprzyku ale pewnie sporo to kosztuje

--

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

30 dadaaria Kobieta, 32 lata, gdzieś pod Wawą
kosmetolog Joanna Hirszler

Odpowiedź eksperta

To naturalne, że z wiekiem na naszej skórze pojawia się coraz więcej zmian barwnikowych. Głównym czynnikiem odpowiadającym za to jest promieniowanie UV. W związku z tym wskazane jest ciągłe (przez cały rok) stosowanie kosmetyków z filtrami ochronnymi. Dzięki temu nie tylko zapobiegniemy pojawianiu się znamion, ale również zabezpieczymy się przed rakiem skóry. Przynajmniej raz w roku powinniśmy chodzić do dermatologa w celu kontroli znamion ;).

88074 kosmetolog-joanna-hirszler Kobieta, 32 lata, Warszawa
~Milka555

~Milka555

Mam 17 lat jakieś 7 lat temu pojawiło mi się coś dziwnego na nosie tak jakby duża krostka. Mam problemy z trądzikiem i moja siostra pomyślała że to normalna krostka i ją próbowała wycisnąć ale to się nie udawało. Potem to się zagoiło i powstał dość spory pieprzyk czy to normalne?

Odpowiedź eksperta

~Milka555
Mam 17 lat jakieś 7 lat temu pojawiło mi się coś dziwnego na nosie tak jakby duża krostka. Mam problemy z trądzikiem i moja siostra pomyślała że to normalna krostka i ją próbowała wycisnąć ale to się nie udawało. Potem to się zagoiło i powstał dość spory pieprzyk czy to normalne?

Najlepiej skonsultuj się z dermatologiem w tej kwestii. Ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie bez możliwości obejrzenia zmiany. Jakiej wielkości jest zmiana i w jakim odstępie czasu osiągnęła ona obecny rozmiar?

~Arias

~Arias

Witam, od 3-4 dni dzień, w dzień po każdej przespanej nocy zwieksza mi się ilość piperzyków. Jedne sa malutkie, a drugie większe. Żaden z nich nie ostaje.
Czy to naturalne aby w kilka dni przybyło około 20-30 pieprzykow ?
Dodam że nigdy się nie opalałem.

Odpowiedź eksperta

~Arias
Witam, od 3-4 dni dzień, w dzień po każdej przespanej nocy zwieksza mi się ilość piperzyków. Jedne sa malutkie, a drugie większe. Żaden z nich nie ostaje.
Czy to naturalne aby w kilka dni przybyło około 20-30 pieprzykow ?
Dodam że nigdy się nie opalałem.

Objawy, które opisujesz są dosyć nieprawdopodobne. W szczególności, że nie wystawiasz się na działanie słońca. Dobrze by było, abyś skonsultował się z lekarzem dermatologiem. P.s czy stosujesz filtry słoneczne?