Skocz do zawartości
Forum

Zmarszczki u dwudziestolatki


misia234

Rekomendowane odpowiedzi

Procesy starzenia się skóry zaczynają postępować już po 20 roku życia. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja, aby znacząco je spowolnić.

W tym czasie istotne jest silne nawilżanie skóry. Kosmetyki muszą być jednak odpowiednio dobrane do typu skóry.

W przypadku cery suchej stosujemy produkty nawilżające bogate w lipidy. Lipidy będą uzupełniać niedobory w obrębie naturalnej warstwy ochronnej skóry. W przypadku cery mieszanej oraz tłustej sięgamy raczej po lekkie emulsje nawilżające, które zawierają substancje wiążące się z wodą i zapobiegające jej ucieczce z głębokich warstw skóry (np. gliceryna oraz glikol propylenowy).

Warto jednak zadbać o to, aby dodatkowo stymulować skórę do odnowy. W przypadku młodej cery świetnie sprawdzają się kosmetyki zawierające alfahydroksykwasy.

Niskie stężenie AHA w kosmetykach działa silnie nawilżająco na skórę. Z kolei w wyższych stężeniach AHA działają złuszczająco oraz stymulują produkcję nowych komórek skóry.

Po 20 roku życia wskazane są również wizyty u kosmetyczki. Raz w miesiącu warto wykonać profesjonalną maskę algową, która poprawia koloryt skóry oraz silnie ją nawilża.

Wskazane jest również wykonywanie profesjonalnych peelingów, np. kawitacji.

Odnośnik do komentarza

Same kosmetyki to zbyt niewiele aby pozbyć się zmarszczek:
https://www.zdrowipolacy.pl/zmarszczki-same-kosmetyki-to-za-malo/

Polecam botoks na zmarszczki mimiczne oraz mezoterapię na ożywienie całej skóry. Mezoterapia intensywnie odżywia (dzięki zawartości peptydów i witamin) i nawilża (jest wzbogacona kwasem hialuronowym). Jest doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji skóry pod oczami, bo przemyca do głębi te wszystkie substancje odżywcze, które w większości przypadków obecne są w kremach, a niekoniecznie mogą pokonać barierę naskórka.

Odnośnik do komentarza

Zmarszczki w niektórych miejscach ciała pojawiają się już od najmłodszych lat. Wiele jednak zależy od genetyki i trybu życia. W wieku 20 lat wiele dziewczyn zauważa u siebie jakieś zmiany, które mogą wprowadzać niepokój. Niestety, ale takie jest życie. W tym wieku nie warto jednak stawiać na jakieś drogie i bardzo zaawansowane środki pielęgnacyjne. Przede wszystkim lepiej jest postawić na zdrową dietę, unikanie promieniowania UV oraz regularne nawilżanie skóry. Jeśli chodzi o kosmetyki przeciwzmarszczkowe to polecam przede wszystkim kosmetyki naturalne, na bazie ekstraktów roślinnych i olejków naturalnych. Znalazłam fajny artykuł na temat tego rodzaju produktów, który polecam przeczytać http://www.krempodoczydlaciebie.com.pl/artykuly/krem-przeciwzmarszczkowy-dzialanie/

Odnośnik do komentarza
Gość Ola Wojnowska

Zmarszczki u 20 latki? Ja mam takowe, ale w wieku 31 lat a nie w wieku 20 :P jestem po wypełnianiu zmarszczek kwasem HA restylane. Tak mi się przypomniało, że miałam taką koleżankę, która miała w wieku 19lat straszne kurze łapki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...