Skocz do zawartości
Forum

Redukcja zmarszek po botoksie


Gość Kasandra

Rekomendowane odpowiedzi

Hej zastanawiałam się nad zrobieniem sobie botoksu. Mam 35 lat i już zauważyłam zmarszczki wokół oczu i ust. Nie są one bardzo głębokie ale jednak je widać, postarzają mnie. Strasznie mi to przeszkadza i źle wpływa na moją pewność siebie. Co sądzicie o tym? Czy botoks jest bezpieczny dla zdrowia i jakie są efekty? Czy poprawę widać natychmiast?

Odnośnik do komentarza

też mam 35 lat i nigdy nie przeszło mi na myśl zrobienie sobie botoksu. Przecież wtedy wyglądasz jakbyś miła maskę. Dobry krem przeciwzmarszczkowy, krem nawilżający i starczy. Od czasu do czasu robię sobie maseczki nawilżające. I jakoś nie narzekam, owszem mam zmarszczki jak każda kobieta, ale botoks to jest przesada. Czasu nie oszukasz i młodości nie zatrzymasz...

Odnośnik do komentarza

Hej, tutaj koza od aparatu, zalogowana jako pomarańcza.
Troszku sie na tym znam :) dlatego moja skromna sugestia jest następująca:

Lepiej zrobić zabieg z kwasu hiauluronowego, albo sculptry; - jesli zależy Ci oczywiście na zabiegach inwazyjnych. Jeszcze szkoda skóry na botox;
PO jego wstrzyknięciu, nerwy twarzy zostają "sparalizowane" i tym sposobem wyprostowują się zmarszczki. taki efekt utrzymuje się do pół roku max, później botulina uwalnia się z organizmu a zakończenia nerwowe odprężają się. Skóra wraca "do siebie", nawet jeśli lekarz poda złą dawkę substancji i uzyskasz efekt maski czy klowna nawet. Po botoxie, kiedy upłynie okres jego aktywności , skóra poddana zabiegowi szybciej sie starzeje. I zwykle kobiety korzystaja już cyklicznie z botoxu aby utrzymać pożądany efekt.
Lepsze, łagodniejsze dla skóry w Twoim wieku a równie skuteczne są zabiegi z kwasu hiauluronowego; także w aptece są dobre kremy z zawartościa tego kwasu(prostujące zmarsczki i głębokie bruzdy) więc warto wypróbować. Możesz też skorzystać z fal radiowych(=rf) ( bezpieczna, nieinwazyjna i dość skuteczna metoda-pisałam tu na forum o rf). Szkoda skóry na botox, lepiej skorzystać z zabiegów i metod dostosowanych do wieku, żeby nie zaszkodzić sobie na stare lata. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wypowiadaja sie tu osoby ktore nie wiedza nic o takim zabiegu.
Lekarz nie zrobi Ci z twarzy maski jezeli chcesz sie pozbyc zmarszczek.
Toksyny botulinowej wstrzykuje sie tylko minimalne ilosci tak ze nawet nikt sie nie zorientuje ze mialas zabieg , a Ty zauwazysz efekt po 5 dniach, bo toksyna tyle potrzebuje czasu zeby byl efekt.
Maski z twarzy robia sobie kobiety ktore przesadzaja i uzywaja wszystkiego naraz.
Wiec nie sluchaj podpowiedzi.
Jak chcesz wiedzej wiedziec to mozemy popisac prywatnie.
Pozdrawiam
Lila

Odnośnik do komentarza

Jasne ze stac je na botoks bo jest tani, ale one uzywaja juz innych specyfikow nie botoksu i nie robia tego raz na pol roku tylko co tydzien, wiec dlatego wygladaja jakby mialy maske na twarzy.
Tak to dziala im wiecej masz kasy tym uzywasz ciezszysz i drozszych i wiecej wszystkiego, nie uwazaja na to co z czym nie powinny laczyc, tylko im wiecej tym lepiej.
U nas jak pojdziesz wypelnic zmarszczki botoksem to lekarz pyta Ci sie co uzywalas wczesniej, tzn jakiego wypelniacza zeby nie zrobic z twarzy maski, a lekarze gwiazd dbaja tylko o to zeby miec z tych ich zabiegow jeszcze jeden dom i nowe auto.
W tym polega problem.
Ja od 3 lat co pol toku ostrzykuje sobie zmarszczki przy oczach botoksem i lekarz robi to z umiarem, a maz i znajomi nawet sie nie orientuja....nie chodze z maska na twarzy.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Halszkaa
lilka to piowedz czemu niektóre aktorki wyglądają paskudnie, zero emocji ... przeciez je stać na dobry botoks?

Bo to nie kwestia preparatu a wyboru odpowiedniego zabiegu i sprawnego jego przeprowadzenia. Mnie p. doktor Carmen Vincent po konsultacji zasugerowała botox ( właściwie jego nowocześniejszą odmianę Bocouture) choć myślałam wcześniej o Mezoliftingu. Efekt wyśmienity (zobaczymy jak długo się utrzyma:)).
Lekarz na pewno wart polecenia, a na jej stronie możecie poczytać w przystępny sposób o zabiegach odmładzających (również, co ważne o przeciwwskazaniach):
http://www.drvincent.pl/botoks

Odnośnik do komentarza

Toksyna botulinowa "paraliżuje" mięśnie uniemożliwiając im kurczenie się. Dzięki temu zabiegowi ograniczona zostaje mimika naszej twarzy i zmarszczki zostają wygładzone.

Przed wykonaniem zabiegu warto upewnić się, że wykonuje go odpowiednio wykwalifikowany lekarz, gdyż źle wykonany botoks może spowodować efekt "maski" na naszej twarzy - większy procent naszych mięśni jest sparaliżowany, a nasza mimika w ogóle nie jest widoczna. Co więcej, nieumiejętnie wykonany botoks może naruszyć nerwy naszej twarzy co grozi całkowitym paraliżem mięśni w danym rejonie.

Zabieg botoksu warto dobrze przemyśleć, gdyż po jakimś czasie mięśnie na tyle przyzwyczajają się do działania toksyny botulinowej, że wymagane jest regularne ich ostrzykiwanie.

Na początek proponowałabym zabieg wypełniania zmarszczek za pomocą wypełniaczy. Wypełniacze po jakimś czasie naturalnie wchłaniają się do naszego organizmu - dlatego, że składniki w nich zawarte są identyczne z tymi naturalnymi obecnymi w naszym ciele.

W przeciwieństwie do botoksu - zabieg wypełniania zmarszczek niesie za sobą mniej skutków ubocznych. Oczywiście w tym przypadku również należy sprawdzić kwalifikacje lekarza.

Odnośnik do komentarza

Botoks jak sobie raz zrobisz to już trzeba powtarzać więc trzeba się z tym liczyć. Zmarszczki nie znikną same, można je tylko zredukować. Ja sobie z tym radzę zażywając relastan activ z kwasem hialuronowym. Po kilku miesiącach zmarszczki się wygładziły. Wszystko z tym składnikiem jest boskie i jak na razie mi wystarcza! Na wieczór używam jeszcze olejku Diadermy na twarz.

Odnośnik do komentarza

Ja tam wolę kremiki, tyle ich na rynku, że każdy może wybrać coś dla siebie. Muszę jednak przyznać, że długo szukałam zanim trafiłam na ten odpowiedni, skóra jest napięta a zmarszczki spłycone. W składzie mojego serum jest wysokie stężenie hormonów pochodzenia roślinnego i myślę że to ma takie działanie.

Odnośnik do komentarza
Gość agata362

zamiast trującego botoksu zainwestowałabym w dobry kosmetyk + dermaroler np.
ostatnio na http://www.topdrogeria.pl/ pojawiły się genialne kosmetyki Forever Young - sp. sera z argireliną, świetne kremy stymulujące produkcję kolagenu, kwasowe toniki, czysty kwas hialuronowy itd. znam osoby, które mają za sobą kilkutygodniową kurację tymi kosmetykami i są zachwycone wynikami

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...