Forum Ślub

Ile płaciliście za ślub kościelny?

~Fasolka B

~Fasolka B

Hej,
mam problem. Biorę ślub w sierpniu i teraz załatwiamy wszystkie formalności z kościołem. I tu jest problem bo za każdy kwiatek muszę płacić, dodatkowo ksiądz stwierdził, że sam ślub bedzie kosztował 900 zł, a jak chcemy coś bardziej to nawet 1200 zł. Szczerze to była zszokowana. Czy wy też płaciliście za ślub tyle? Jeśli nie to ile, bo ja szczerze zastanawiam się na zmianą koscioła w którym będę brała slub

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Kosmatka

~Kosmatka

no u mnie to bylo za ślub 500 zł i a za kwity co łaska, ale u mojego narzeczonego to po 50 zł za kazdy papierek i 100 zł za zapowiedzi

austeria

austeria

Dużo sobie zażyczył, bardzo dużo. My płaciliśmy 500 zł ( łącznie z muzyką i pięknym wystrojeniem sali). Za zapowiedzi i papierki w żadnej z naszych parafii nikt nic nie chciał, nawet żadnego "co łaska".
Jeżeli chcesz zmienić kościół, to zmień, bo to nieprawda, że trzeba płacić miliony za ślub. Możesz poszukać taki, w którym to będzie tańsze.

15475 austeria Kobieta, 14 lat, Gliwice
dziewczyna_jak_malina

dziewczyna_jak_malina

Strasznie irytujące jest stwierdzenie, że ślub będzie kosztował tyle i tyle. Mnie by od razu stamtąd wywiało ;)
Sporo jest parafii, gdzie mówią "co łaska", ale dodają, że zwykle pary wpłacają tyle i tyle. To już brzmi trochę lepiej, nieprawdaż?
Ostatnio wśród moich znajomych wysyp ślubów i wiem, że sporo z nich płaciło właśnie w okolicach 500 zł. Z tym, że niestety znam też właśnie takie, w którym trzeba wyciągnąć i 1200 :/ Jeśli nie masz jakieś specjalnego sentymentu do tego kościoła, to wydaje mi się, że można jeszcze przemyśleć tę decyzję, to jednak dużo pieniędzy,a i tak na pewno czeka was sporo wydatków.

87619 dziewczyna-jak-malina Kobieta, 36 lat, Kraków
~Mała__Mi

~Mała__Mi

Strasznie dużo...
U mnie ksiądz powiedział co łaska ale większość par daje 600 zł. U mnie papierki nic nie kosztowały, u mojego lubego było co łaska.
Mysmy jednak płacili za nauki przedmałżeńskie 100 zł. Bo musieliśmy szybko je zrobić bo narzeczony na staż jechał za granicę i po powrocie bysmy nie zdążyli. Więc robiliśmy weekendowe.

~Jasmi

~Jasmi

No ja też bym uciekła, tylko czasem jest tak że jest jeden kościół szczególnie na wsi tak jest.... A wtedy jest się skazanym na łaskę księdza

~Fsza

~Fsza

Nie płac nic a jak nie będzie chciał udzielić ślubu idź do przełożonego:) moja siostra tak zrobiła, sakramenty są za darmo.

~Kosmatka

~Kosmatka

Ale jak do proboszcza ma iść, do kurii się zgłosić? Niesadzę aby to coś dało. Może u Twojej siostry nie chcieli robić zamentu, albo ksiądz rzeczywiście abyt dużo zaśpiewał... U mnie to proboszcz powiedział ile kosztuje ślub i to jemu płaciliśmy

irlandzka_koniczyka

irlandzka_koniczyka

Byliśmy na zapowiedzi i spisać protokół razem daliśmy 250 zł.
Na ślub u nas niby co łaska, brat dawał 500 zł księdzu, 200 organiście i 200 kościelnemu. My damy podobnie pewnie albo ciut mniej ;)

85260 irlandzka-koniczyka Kobieta, 28 lat, malopolska/ Dublin
~agusiekszalony

~agusiekszalony

U mnie jest zakon ojców paulinów i mają swój cennik. 950zł!!
tyle kosztuje ślub.
Co do jakiegoś wpisu żeby nie płacić - mojej koleżanki siostra dzień przed ślubem poszła uregulować należności z księdzem. Nie była przygotowana na taką kwotę jaką jej ksiądz powiedział (zabrakło jej 50zł) i powiedziała że da jutro po ślubie. To wiece co za to zrobił? Nie wyszedł po parę młodą!! Organista grał i grał a młodzi czekali i się nie doczekali.
Czarna mafia i tyle!!!

~Mala__Mi

~Mala__Mi

950zł !!!!
To koszmarnie drogo.
A ten ksiądz to już zupełnie jakaś kanalia pomyił chyba powolania i zamiast na lichę poszedł na ksiedza

~agusiekszalony

~agusiekszalony

wiem, że drogo
sakramenty powinne być udzielane za darmo, ale co im można zrobić???

~Mala__Mi

~Mala__Mi

a nie możeszcie poszukać innego kościoła? Czy to jedyny w miejscowości?

~Taniec Gdańsk

~Taniec Gdańsk

To jest kwestia względna, wszystko zależy od tego, co sobie wymarzysz na ten ślub... Ja np. zainwestowałam jeszcze w kurs nauki tańca. Wybrałam http://sosalsa.pl/ Świetnie nas przygotowali do pierwszego tańca.

slimali

slimali

Ja byłam nieco zszokowana jak mi ksiądz wysłał w załączniku całą listę opłat: rezerwacja terminu 500 zł + opłata za posługę kapłańską + organista + ozdoby ;/

179395 slimali Kobieta, 32 lata, Wrocław