Skocz do zawartości
Forum

Ośrodek gdzie zajmują się starszymi ludźmi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam nietypowy problem. Moja mama jest 85-letnią kobietą. Niestety wiek dał już o sobie znać. Nie zachowuje się tak jak kiedyś, ma stany lękowe, często mówi coś od rzeczy, potrafi siedzieć kilanascie minut i nie reagować na nic. Po tym jak nam uciekła (na szczęście tylko na ulicę przed dom) zdecydowaliśmy że mamą powinien zająć się odpowiedni specjalista. Szukałam takich w naszej okolicy ale nic nie znalazłam. Zatem w grę weszło też wysłanie mamy do jakiegoś ośrodka. I tu pytanie do państwa: znacie jakieś miejsce w którym zajmują się takimi przypadkami jak moja mama?

Odnośnik do komentarza

Współczuję. Mój teść dożył 90 lat, pod koniec życia również pojawiły się u niego podobne zachowania do tych które opisujesz. Leczyliśmy go w klinice Wolmed w okolicach Bełchatowa. Miał tam dobrą opiekę, lekarze pomogli mu uporać się również z lękiem przed śmiercią. Doradzili nam jak zajmować się osobą w podeszłym wieku, jak z nią rozmawiać. Dobrzy specjaliści tam pracują, widziałam z jakim ciepłem i sympatią podchodzą do pacjentów.

Odnośnik do komentarza

Problem nadal jest, tak naprawdę to widzę ze jest gorzej. Mama często nie chce wstać z łóżka, ubrać się... to jeszcze pół biedy, gorzej że nie chce jeść. „Nie bo już” - tak mówi i co tu zrobić. Przecież jeść musi. Rozważę pani poradę z Wolmedem. Nie mamy wyjścia, musimy jak najszybciej załatwić mamie opiekę specjalisty.

Odnośnik do komentarza

Tak, to demencja. Moglibyśmy załatwić mamie pielęgniarkę, nawet przez chwilę o tym myśleliśmy, ale zależy nam na opiece specjalisty, który pomoże mamie. Tak jak wspominałam, mama ma stany lękowe i myślę, że powinno się to leczyć. Boję się, że jak nie zaczniemy leczenia to z każdym dniem będzie się to pogłębiać. Dzwoniłam do Wolmedu, który mi poleciliście. Umówiliśmy się na wizytę. Pojedziemy z mamą do Bełchatowa, wizytę mamy na następny tydzień. Jestem bardzo ciekawa co powie nam lekarz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...