Skocz do zawartości
Forum

Jak mogę pomóc koleżance z klasy, która straciła matkę?


Gość angela 1997

Rekomendowane odpowiedzi

Gość angela 1997

Witajcie. Piszę, ponieważ muszę się kogoś poradzić. Mianowicie dzisiaj dowiedziałam się, że mama mojej koleżanki z klasy umarła. Chorowała od dłuższego czasu na nowotwór, ale i tak jestem w szoku, że tak nagle zmarła. Koleżanka jest załamana. Choć nigdy się dobrze nie kolegowałyśmy tylko cześć, cześć, bardzo chciałabym ją pocieszyć, sprawić żeby czuła się zrozumiana, a tylko ja rozumiem ją, jak nikt inny. bo 3 lata temu zmarł mój tata. Nie chcę jednak żeby pomyślała, że się narzucam. Proszę doradźcie mi, co mogę zrobić w takiej sytuacji. Ona też składała mi kondolencje na pogrzebie taty i czułam że jest obok. Co mam zrobić, jak zacząć rozmowę?

Odnośnik do komentarza

Witaj angela.
Myślę że w takiej sytuacji najodpowiedniejsze zawsze są najprostsze słowa.Możesz powiedzieć koleżance że jest Ci bardzo przykro z powodu śmierci jej mamy i gdyby chciała o tym porozmawiać to jesteś i jesteś gotowa jej pomóc przejśc przez ten trudny czas....Myślę ze to powinno wystarczyć .Spokojnie ,bez narzucania się.Sama wiesz ,jak trudno było się Tobie otworzyć po śmierci taty,że często potrzeba po prostu czasu...
Angela pozdrawiam serdecznie i Trzymaj się.;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...