Skocz do zawartości
Forum

Brak akceptacji w szkole


Gość do...08

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie,że cała szkoła jest przeciwko mnie.Prawie wszyscy mnie obrażają i poniżają nie wiem dlaczego,może dlatego,iż nie pale papierosów i nie pije wódki.A moje niby przyjaciółki,nie pomagają mi odpierać ataków. Z tych powodów często miewam doła,jest mi strasznie przykro jak ktoś mówi o mnie szmata itp.Mieszkam na wsi i moi rodzice mają bydło,to nawet z tego potrafią się naśmiewać.Nie chodzę do żadnego terapeuty,ani nie mówię o tym mamie.Proszę niech mi ktoś pomoże!

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem dlaczego osoby ze skzoły Cię tak traktują. Musiało się coś wydarzyć. Zastanów się nad tym co może być źródłem. To, że mieszkasz na wsi a Twoi rodzice mają bydło nie jest żadnym wstydem, przecież to normalne, że na wsi prowadzi się gospodarstwo. Nie przejmuj się tym. zastanow się co może być źródłem tego, że Cię nie lubią. Może się pokłociłas z kims, kto nastawił wszystkich wokół Ciebie, może jakaś cecha chatakteru im nie odpowiada. spróbuj znaleźć źródło. Dobrze by było jakbyś trochę zmieniła siebie, kup fajną bluzkę, zmień fryzurę, żebyś w ich oczach wyglądała inaczej, nie była szara myszką, ale pomimo braku akceptacji dbała o siebie i pasowała do nich. Dobrze jest też porozmawiać z kilkoma osobami dlaczego tak sie zachowuja i co im sie nie podoba. Porozmawiaj i sprobujcie sie pogodzic/dogadac. Porozmawiaj z przyjaciolkami - czy aby na pewno nimi sa? Jakby tak bylo raczej stawalyby w Twojej obronie. Popros je, aby powiedzialy innym, ze jestes fajna i zeby Ci nie dokuczali, ale wazne zebys sama pokazala innym ze jestes fajna osoba i ze nie chcesz sie klocic. Jesli ktos Cie wyzywa tak jak napisalas - powiedz o tym rodzicom i wychowawczyni, niech wezwie tych uczniow wraz z rodzicami i wytlumaczy im ze tak nie wolno nikogo obrazac bo jestescie rowni sobie i ich obowiazkiem jest Cie szanowac, a to ze oni sa niewychowani i wulgarni to wina ich rodzicow ktorzy powinni wiedziec jak ich dzieci sie zachowuja. Koniecznie musisz to zglosic i przestac to tolerowac. Mozesz tez porozmawiac o swoich problemach z pedagogiem szkolny. Moze on pomoze Ci znalezc zrodlo dlaczego inni tak sie zachowuja i posluzy Ci dobra rada jak to odkrecic.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam,
Po pierwsze nie przejmuj się osobami, które rzucają w Twoja stronę niewybredne epitety - to tylko świadczy negatywnie o nich. I nie naginaj się do ich zachowań (chodzi mi tu o picie i palenie). Na pewno w szkole są ludzie, którzy mają podobne wartości do Twoich, spędzaj czas z nimi. Warto także, żebyś porozmawiała o problemach z pedagog. Może wtedy przeprowadzi lekcję wychowawczą i poruszy temat nękania w szkole.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...