Skocz do zawartości
Forum

Przesadna zazdrość o partnerkę


Gość PotrzebującyRady

Rekomendowane odpowiedzi

z dwóch powodów.

1- ludzi niestety ciągnie bardziej do fałszu, i kiedy byłam z nim, czułam się odtrącana przez towarzystwo, a wszystko przez to, ze on jest świetnym aktorem między ludźmi. Ma opinię spokojnego, stonowanego, miłego, który nigdy o nikim nic złego nie powie. Wszystko to jest kłamstwem, ale wiedzą o tym tylko Ci, którzy znają go naprawdę. Dlatego zawsze traciłam przyjaciół na jego rzecz. On był zawsze tym "idealnym", tylko dlatego ze nie mówił w twarz co myslał o człowieku i jego zachowaniu. Ja byłam szczera wobec przyjaciół, niby w przyjazni szczerosc jest najwazniejsza- widac nie zawsze. Przyjezdzał do nas moj przyjaciel, rozmawialismy, nie spodobało mi się cos, to mowiłam "słuchaj, popełniasz setny raz ten sam błąd z kobietami i nie dochodzi to do CIebie", i ja juz miałam minus, za to moj maz mial plusika, bo nic sie nie odezwał,nadal sie usmiechał do niego, po czym po wyjsciu kolegi mówił "boze, jaki ten facet jest tępy, dobrze mu powiedziałas", ale przez całe spotkanie usmiechał sie do niego i nic nie powiedział. A ja byłam tą złą.

2- on zawsze oceniał co robię, jak się zachowuję przy znajomych. Kiedy wypiłysmy z koleżanką i zaczęłysmy sie z czegos smiac jak porąbane (i to było w domu, a nie na ulicy czy w pubie), to sie patrzył na nas krzywo a potem miał do mnie problem.

I własnie dlatego spotkania w grupie nie były dla mnie. Teraz to juz mi to trochę zaczęło wisieć, moze dlatego ze zmieniłam towarzystwo na osoby których naprawdę mogę być pewna, o które nie muszę się bać że mój mąż je mi "odbije" swoją faszywą postawą spokojnego i miłego przyjaciela, z czego ani jedno z tych 3 nie bedzie prawdą. Ja jestem mu bardzo wierna, ale lubię spotkać się we własnym towarzystwie, męskim lub kobiecym obojętnie,ale tylko moim, pobawić się, pośmiać, też wypić jak mam ochotę, i być po prostu sobą, bo jak sie ma cały czas jego wzrok nad sobą, to przepraszam, ale kazdy szybko by odpadł. :)

Odnośnik do komentarza
Gość PotrzebującyRady

No i poszła. Jak do tej pory wszystko OK ;] i mam nadzieje że tak będzie do póki nie wróci ;] Trzymajcie kciuki czuje że będzie ok ;) a teraz trzeba zająć się sobą tak jak wcześniej pisałyście.

Pozdrawiam ! Drogie Panie i wszystkiego najlepszego z Okazji Dnia Kobiet ;]

Odnośnik do komentarza
Gość PotrzebującyRady

Panie mam pytanie. Czy to normalne że siostra mojej dziewczyny dowiaduje się o tym że ona idzie na dyskotekę wcześniej niż ja? Wręcz z tego wynika że jej się chwaliła. A ja dowiaduje się parę dni przed jak ostatni. Coś jest chyba nie tak. Chyba ja jako jej partner powinienem wiedzieć pierwszy. Czeka nas rozmowa. Już mam nerwa lekkiego.

Odnośnik do komentarza
Gość PotrzebującyRady

Jest naprawdę OK! Jest coś nie tak podchodzę czytam kartkę i jest o wiele lepiej. Tłumaczę sobie właśnie różne rzeczy itd. Wszystko na spokojnie. Myślę 2 razy potem wybieram najlepsze rozwiązanie.

Jest naprawdę OK!

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jeśli sposób z kartką skutkuje, to jest to dowód, że powodem zazdrości jest Twoje niskie poczucie własnej wartości, więc warto nad nim pracować. Pod poniższym linkiem znajdziesz jeszcze kilka ćwiczeń, które będą pomocne: Jak podnieść poczucie własnej wartości?.
Cały problem z zazdrością nie polega na tym, żeby jej nie było, ale żeby ją kontrolować. Co możesz zrobić? Oprócz pracy nad poczuciem własnej wartości, postaraj się nie uzależniać swojego życia od partnerki. Zamiast myśleć o niej i snuć scenariusze myśl o sobie. Sprawiaj sobie przyjemności i rozwijaj swoje zainteresowania. Życzę powodzenia!
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość PotrzebującyRady

Witam!!
Kartki już od dawna wiszą lecz już ich nie czytam tak często. Wiem ile jestem wart. W naszym związku jest rewelacyjnie. Czasami wynikają jakieś kłótnie ale to z powodów odmiennych zdań ;) Zazwyczaj chwila ciszy i potem zgoda;D Dla tych co mają podobny problem
1. Kartki 2. Zajmujcie się sobą 3. Powiedźcie o tym swojej partnerce

Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...