Skocz do zawartości
Forum

ADHD u 12 latka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój syn ma 12 lat i ma zdiagnazowane ADHD od 8 roku życia. Wychowuje go sama i to na prawdę nie jest łatwe. Najbardziej denerwuje mnie jego wiercenie się on nie potrafi usiedzieć/ustać w jednym miejscu wizyty u psychologa nic nie dają. 3 dni temu miałam z nim taki cyrk. Wychowuje go sama i czasami jestem zmuszona ciagać go ze soba bo samego w domu na caly dzień go nie zostawię. Kilka dni temu miałam wizyte u fryzjerki i kosmetyczki . Syn ciagle chodził po gabinecie marudził narzekał panie mu zwracaly uwagę. I ciągle zakladał nogi na fotel tak się za niego wstydzilam ale raz drugi trzeci panie mu uwage zwróciły a on nic. NIe wiem czy po złosci już to było czy nie mógl na prawdę wytrzymać, przedemną jeszcze włosy do zrobienia a wszyscy już strzępkiem nerwów byłyśmy. Według mnie to było przegięcie ,wkurzyłam się bardzo na niego usiadłam w fotelu i powiedziałam żeby podszedł do mnie ,i mówię mu skoro nie umie siedzieć jak duży chłopiec to będzie siedział u mamy na kolaankach. Na początku wiadomo mówił że nigdy w życiu ale byłam stanowcza powiedziałam że ma 3 sekundy i widzę go u siebie na kolanach , nie miał wyjścia i po krótkiej sprzecce już był na miejscu. Na początku wiercił się strasznie aż mnie nogi zaczynaly boleć ale po pół godziny uspokoił się i był spokój . Dziecko siedziało grzecznie 3 h jak nigdy życiu.Zastanawiam się czy to jest dobry sposób zeby nauczyć go siedzieć jak człowiek bo czasami to nie można z nim wyjść nigdzie. On oczywiście był wielce obrażony ale co mogłam zrobić lepszego w takej sytuacji .

Odnośnik do komentarza
Gość Psychoaktyw

Ok, jeśli w szkole jest mu potrzebna dodatkowe wsparcie , to w , życiu ?
Pewnie też. Sytuacja dysfunkcyjna z powodu braku jednego rodzica. Napewno trzeba mu poświęcać dużo czasu a dla jednej osoby ciężki temat.
Napewno wsparcie drugiej osoby przy wychowaniu było by super.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...